В обласній бібліотеці говорили про Шолом-Алейхема

Це вже 14 лекція у рамках проекту «Бабусині канікули. Єврейський слід на Полтавщині» – серії заходів для людей похилого віку і тих, кому цікавий зв'язок єврейської і української культур на Полтавщині.

Герої цих заходів – євреї за національністю, походженням або жителі Полтавщини, які відзначилися в галузі культури. Цього разу – письменник Шолом-Алейхем. Він народився в Переяславі, колишній Полтавській губернії, працював рабином у Лубнах. Це людина, яка зробила великий вклад у світову культуру. 

Юлія Крамарєва, завідуюча відділом соціокультурної діяльності бібліотеки ім.Котляревського

- Взагалі теми проекту різні. Я намагаюся брати для свого проекту або ті особистості, які багато зробили для Полтавщини, внесли великий вклад в світову культуру, або в Полтавську культуру, або тих, які незаслужено забуті, наприклад. Або ті, які цікаві особисто мені.

Проект був започаткований для літніх людей, своєрідні так звані «інтелектуальні» канікули для людей поважного віку. Тому й носить назву «Бабусині канікули». 

Олена Севастьянова, керівник в БО «Хесед Нефеш»

- Звичайно, нашим людям це дуже подобається. Вони взагалі в захваті від таких заходів. Вони дізнаються більше і більше про нових людей, про яких ми навіть і не чули, тому так. Це дуже цікавий проект.

За словами Юлії Крамарєвої, «Бабусині канікули» започаткувала бібліотека та Полтавський єврейський фонд «Хесед Нефеш». Лекції проекту – завжди з елементами бесіди, аудіо-матеріалами та фотоілюстраціями. 

Юлія Крамарєва, завідуюча відділом соціокультурної діяльності бібліотеки ім.Котляревського

- Я намагаюся робити лекції біографічні, але не сухі, тому що людям поважного віку завжди чомусь цікаво саме оце життєпис, життєві історії. Я намагаюся викласти таким чином цікаві історії.

Керівник «Хесед Нефеш» Олена Севастьянова говорить: фонд допомагає людям із соціальним забезпеченням та різними заходами, спрямованими на єврейське населення. 

Борис Бабко, відвідувач лекції

- Звичайно, може, й лекції не вищого світового рівня, але досить цікаві.

Організатори кажуть: проект триватиме ще рік. Всі бажаючі матимуть змогу познайомитися з історичним минулим Полтавщини.

Стрічка новин