В обласній бібліотеці говорили про Шолом-Алейхема
Це вже 14 лекція у рамках проекту «Бабусині канікули. Єврейський слід на Полтавщині» – серії заходів для людей похилого віку і тих, кому цікавий зв'язок єврейської і української культур на Полтавщині.
Герої цих заходів – євреї за національністю, походженням або жителі Полтавщини, які відзначилися в галузі культури. Цього разу – письменник Шолом-Алейхем. Він народився в Переяславі, колишній Полтавській губернії, працював рабином у Лубнах. Це людина, яка зробила великий вклад у світову культуру.
Юлія Крамарєва, завідуюча відділом соціокультурної діяльності бібліотеки ім.Котляревського
- Взагалі теми проекту різні. Я намагаюся брати для свого проекту або ті особистості, які багато зробили для Полтавщини, внесли великий вклад в світову культуру, або в Полтавську культуру, або тих, які незаслужено забуті, наприклад. Або ті, які цікаві особисто мені.
Проект був започаткований для літніх людей, своєрідні так звані «інтелектуальні» канікули для людей поважного віку. Тому й носить назву «Бабусині канікули».
Олена Севастьянова, керівник в БО «Хесед Нефеш»
- Звичайно, нашим людям це дуже подобається. Вони взагалі в захваті від таких заходів. Вони дізнаються більше і більше про нових людей, про яких ми навіть і не чули, тому так. Це дуже цікавий проект.
За словами Юлії Крамарєвої, «Бабусині канікули» започаткувала бібліотека та Полтавський єврейський фонд «Хесед Нефеш». Лекції проекту – завжди з елементами бесіди, аудіо-матеріалами та фотоілюстраціями.
Юлія Крамарєва, завідуюча відділом соціокультурної діяльності бібліотеки ім.Котляревського
- Я намагаюся робити лекції біографічні, але не сухі, тому що людям поважного віку завжди чомусь цікаво саме оце життєпис, життєві історії. Я намагаюся викласти таким чином цікаві історії.
Керівник «Хесед Нефеш» Олена Севастьянова говорить: фонд допомагає людям із соціальним забезпеченням та різними заходами, спрямованими на єврейське населення.
Борис Бабко, відвідувач лекції
- Звичайно, може, й лекції не вищого світового рівня, але досить цікаві.
Організатори кажуть: проект триватиме ще рік. Всі бажаючі матимуть змогу познайомитися з історичним минулим Полтавщини.