Будинок з проблемами: без води і з тріщинами на стінах

Мешканці приватного сектору Полтави живуть в легендарній будівлі – колишній дачі професора Скліфосовського. Щоправда, від того будинку залишились лише стіни, та й з них сиплеться штукатурка. Ще там немає води. Будинок просідає. А його мешканці поступово з'їжджають до інших осель. Ця легенда знаходиться за адресою Січових Стрільців, 87. Має балансоутримувача, який «не утримує», а міська влада тим часом проблему ігнорує.

- В 93-ому році згорів 3 поверх. Зробили такий ремонт, щоб на голову не капало. І все, після того ніхто і нічого не робив.

Цей триповерховий будинок має більше проблем, ніж квартир. Тут просідає фундамент, по стінам розростаються тріщини, а води не буває по 5 місяців.

Юлія Гладка, мешкає в проблемному будинку

- У нас тріщини йдуть по стінам... повністю. Ми не в стані його зробити. У нас немає нічого, грошей немає. І води 7 рік немає.

Це у минулому дача Скліфосовського. Тепер – житловий будинок. Він знаходиться на території Дендропарку. Юлія розповідає: тут мешкало кілька поколінь її родини, тут пройшло все її дитинство.

Юлія Гладка, мешкає в проблемному будинку

- На той момент тут все було заселено. І ті квартири, і ці – всі заселені. А зараз – раз, два, три. Ми зверталися до міської влади, щоб зробили хоча б фасад. Нам виділили банку з фарбою та мішок цементу.

Від будинку, куди вселялися люди, не залишилось й сліду. Один із поверхів згорів, один – просів. Мешканці своїми силами підримують його стан, та все марно. А от капітальний ремонт жителям не під силу.  

В допомозі відмовляє і балансоутримувач – ЖЕО- 2. 

(телефонна розмова)

- Ми таких ремонтних робіт не проводимо. Згідно із заявою мешканців, ми подали запит на Управління ЖКГ на ремонт будинку (сходова клітка, покрівля). А Управління ЖКГ має найняти підрядну організацію за бюджетні кошті міста при їхній наявності.

Звертаємося до Управління житлово-комунального господарства. Коментувати ситуацію там відмовляються. 

З водою ситуація не краще. Бо наповненість криниці контролюють не комунальні служби. Наявність або відсутність води – це чисто природне сезонне явище. Під час спеки рівень води падає, тому криниця порожніє. 

Валерій Кривошея, гідрогеолог

- Найголовніша причина – це кліматичні умови: рівень опадів, кількість опадів і температура поверхні.

Буріння криниці може виправити ситуацію.

Валерій Кривошея, гідрогеолог

- Якщо криниця маленької глибини, то потрібно просто збільшити його глибину.

Як альтернатива існує централізоване водопостачання. Та щоб його провести, потрібно зібрати пакет документів, дочекатися новенького проекту водопроводу, за тим розпочнеться монтаж. Та скільки часу та грошей на це піде – невідомо. Залишається чекати допомоги від міської влади.

Стрічка новин