60 років з початку космічної ери – відлік від запуску першого штучного супутника Землі

Полтавський музей авіації презентував цілу виставку, присвячену цій події. Фотокартки, конверти та їх марки, речі на космічну тематику – усе це – елементи експозиції.

Офіційний старт програми з підготовки та запуску першого штучного супутника був ще в 1954 році. На чолі його створення – Сергій Корольов, – основоположник практичної космонавтики.

Леонід Солодовніков, полковник, представник ветеранської організації

- Коли вперше прозвучало у 1957 році сповіщення, що супутник вийшов на орбіту – це було велике свято. Оскільки наш Радянський Союз перший вирвався в космос – це вже велике досягнення.

Запуск здійснювався з 5-го дослідного полігону СРСР, який згодом отримав назву «космодром Байконур». Політ супутника побачив увесь світ.

Марина Окара, завідуюча науково-дослідним сектором фондів музею авіації і космонавтики

- За значущістю запуск першого штучного супутника Землі можна порівняти хіба що з польотом людини у Космос.

Фонд музею має колекцію марок та їх конвертів, яка присвячена космічній тематиці. Всього – 535 екземплярів. Частину з них, а саме 58, подарував музею колекціонер Йосип Гаснюк зі своєї приватної колекції.

Андрій Пушкарєв, завідуючий Полтавським музеєм авіації і космонавтики

- Ця колекція входить в книгу «Рекордів Гінеса України». Ми тут виставили небагато всього. А то площа нашого музею не дозволяє в повному обсязі показати ті експонати, що в нас є. Це якраз ті марки, які присвячені першому супутнику Землі.

Музей авіації та космонавтики має і модель супутника ПС-1. Відвідувачі зможуть не тільки побачити його, а й почути характерний звук сповіщення.

Андрій Пушкарєв, завідуючий Полтавським музеєм авіації і космонавтики

- У нього чотири антени, 2 передатчики на різних частотах, щоб всі могли переконатися, що це не фейк, а він дійсно літав навколо Землі тоді. Апаратури майже не було – лише датчик тиску і температури, і два передатчики – це найпростіший супутник.

Але його вага перевищувала 80 кілограмів. США теж активно включилися до політичної гонки. Більше ніж за рік запустили повноцінний супутник на орбіту навколо Землі. Він був досконаліший і легший у 8 разів.

За словами завідуючого музеєм, 60 років ми живемо у Новій ері, тому про це й вирішили нагадати полтавцям і гостям нашого міста.

Стрічка новин