На міжнародному конгресі у Полтаві говорили про український національний стиль

Зокрема науковці з усіх областей нашої держави, а також інших країн розглядали особливості візитівки України – Петриківського розпису. Міжнародний конгрес з етнодизайну відбувається вже вчетверте. Офіційно відкрився він у Полтаві, а продовжиться вже на батьківщині цього унікального виду мистецтва – у Петриківці.

Вишивка, писанкарство, витинанки – на другому поверсі Краєзнавчого музею виставка зразків народного декоративного мистецтва. Ці багатства полтавської культури зустрічають учасників четвертого Міжнародного конгресу з етнодизайну.

Галина Сагач, учасниця Міжнародного конгресу з етнодизайну

- Заїхало біля 200 людей з різних регіонів України. І, можна сказати, що це – форум духу, форум культури, форум мистецтва і нас, науковців, і практиків. Тобто, оцей синергетичний ефект, який нам потрібен, – «Україна щаслива. Україна гармонійна. Духовно і морально висока».

Тема цьогорічного заходу – «Пошуки українського національного стилю». Не випадково, кажуть організатори, її порушують саме у стінах Полтавського Краєзнавчого музею.

Євген Антонович, голова оргкомітету IV Міжнародного конгресу з етнодизайну

- Засновниками українського національного стилю є видатні подвижники української культури і мистецтва – це родина Кричевських. Якраз зараз ми знаходимося в Краєзнавчому музеї, яке носить таке ім'я. Саме українці витворили стиль, настільки унікальний і настільки дивовижний, що наші зарубіжні колеги-дослідники сьогодні з'їхалися на конгрес, щоби сьогодні побачити цю неймовірну красу.

Цього дня український стиль обговорюють у Полтаві, а вже наступного дня учасники зібрання вирушать на Дніпропетровщину, де зародився Петриківський розпис.

Євген Антонович, голова оргкомітету IV Міжнародного конгресу з етнодизайну

- Це козацький край, мешканці якого ніколи не знали ярма рабства. Там завжди панував козацький дух, вони ніколи не були кріпаками і створили самобутнє мистецтво, яке дивує весь світ. На Дніпропетровщині з нами буде працювати Народний художник України Гарькава Тетяна, яка разом зі своїми учнями демонструвала самобутнє петриківське мистецтво, починаючи від Арабських Еміратів і закінчуючи скандинавськими державами.

Конгрес – міжнародний. Його тема зацікавила багатьох науковців з Німеччини, Польщі, США, Канади та інших країн.

Галина Сагач, учасниця Міжнародного конгресу з етнодизайну

- Тільки діалог культур і діалог сердець може протистояти отим викликам 21 століття, які ви всі спостерігаєте і розумієте. Інформаційному тероризму ми протиставляємо культуру серця України на рівні етнодизайну.

Міжнародний конгрес з етнодизайну триватиме до 8 жовтня.

Стрічка новин