Більше грошей на кредити

Полтавцям може не вистачити мільйона гривень, які виділили обласні депутати на відшкодування грошей, взятих на утеплення і модернізацію. Суму банки, що надають теплі кредити, просять збільшити. Комунальники підтверджують: попит на них збільшується. Де візьмуть гроші – обговорювали у середу в обласній раді під час засідання комісії з питань житлово-комунального господарства.

Полтавці – 16-ті в Україні за так званими теплими кредитами. Відповідну регіональну програму прийняли в обласній адміністрації. Вона передбачає відшкодування 10% ставки на такий кредит. Запрацювала програма активно минулоріч. 

Едуард Рева, начальник управління ЖКГ Полтавської ОДА

- Де передбачалося відшкодування теплокредитів до 20% на заміну котлів, на матеріали - 30-35%. І для ОСББ та ЖБК - до 40%. На нашому регіональному рівні 10%, а в кожному районі та місті - хто як приймали.

Попит, кажуть в адміністрації, збільшується на теплі кредити. Про це звітують керівники управління житлово-комунального господарства під час засідання профільної комісії обласної ради. 

Едуард Рева, начальник управління ЖКГ Полтавської ОДА

- Найбільше у нас в Кременчуці, потім - Полтава. Ви бачите, це по чисельності населення. Ну а далі вже пішло за укладеними договорами. При тому, що у нас декілька ЖКГ взяли декілька кредитів, і одне ОСББ взяло три кредита вже.

Три банки, що видають такі кредити у Полтавській області, звернулися до депутатів із проханням збільшити фінансування програми. Кажуть, до кінця року виділеного мільйона, за їх розрахунками, може не вистачити. Тож просять виділити ще 700 тисяч. Рішення прийматимуть депутати вже наступного тижня на сесії.

Стрічка новин