Увесь світ іде до епідемії алергії

Про це попереджають полтавські лікарі. Говорять, у батьків, які вже мають подібні реакції організму, діти народжуються з у десятки разів вищим рівнем алергії.

Вона наступає. Хвороба, яка не передається повітряно-крапельним шляхом та не має бактерії, незабаром може захопити увесь світ. Полтавські лікарі занепокоєні: алергія неймовірними темпами поширюється.

Людмила Рудяга, завідуюча педіатричним відділенням Полт.обл. дитячої лікарні

- Із 15 пацієнтів, які були на прийомі, 10 – це діти, які мали прояви, загострення алергічного риніту та кон'юнктивіту. Це ті прояви, які максимально пов'язані із проявом пилкування бур'янів. Бо говорити про те, що це тільки амброзія, – це не зовсім правильно.

Більшість грішать на амброзію, говорить обласний алерголог Людмила Рудяга. Хоча лікарі знають: переважають різні перехресні реакції. Адже під кінець літа та на початку осені викидають свій пилок у повітря бур'яни: лобода, полин, соняшник, амброзія. До того ж, багато алергенів мають схожість. Наприклад, полин і персик. Але є і хитрощі, до яких можна вдатися.

Людмила Рудяга, завідуюча педіатричним відділенням Полт.обл. дитячої лікарні

- Якщо дитина отримує якісь фрукти, овочі – їх обов'язково треба мити. Частина алергенності того чи іншого продукту: фрукту, овочу чи ягоди також має так звані «термолабільні білки». Тобто, білки можуть втрачати частково свою алергенність за рахунок термічної обробки.

Наприклад, персик у звичному вигляді – алерген, а в компоті може бути цілком безпечним. Мало хто знає, що навіть яблука мають перехресні реакції з бур'янами. 

Що найбільш має насторожувати батьків: якщо вони вже мають подібні реакції організму, то діти народжуються з як мінімум у десятки разів вищим рівнем алергії. Таким сім'ям лікарі радять з обережністю вживати мед та гомеопатичні препарати. А краще – консультуватись із фахівцями. 

І нагадують: найактивніший пік алергії на амброзію минув, однак, це найслушніший час нагадати про неї. Бо хворі можуть обстежитись. Наприклад, вже найближчого місяця зробити проби і точно дізнатись, що для них становить небезпеку.

Стрічка новин