Рада ухвалила судову реформу

Законопроект, який, зокрема, регулює роботу нового Верховного суду України, підтримали 234 народні депутати України. Також законопроект передбачає створення електронного судочинства.

Верховна Рада України ухвалила в цілому закон, який забезпечить функціонування нового Верховного суду України (ВСУ) як єдиної касаційної інстанції, а також нормативно врегулювала процесуальні механізми в судах.

На пленарному засіданні у вівторок, 3 жовтня, за законопроект №6232 про внесення змін до Господарського процесуального, Цивільного процесуального кодексів, Кодексу про адміністративне судочинство України та інших законодавчих актів проголосували 234 народних депутатів при необхідному мінімумі в 226 голосів.

Одним з основних нововведень закону є визначення Верховного суду як єдиної касаційної інстанції в Україні і запровадження нового порядку розгляду справ у ньому.

Законопроект також передбачає створення єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи (електронного судочинства), а також введення інституту наказного провадження в судах для стягнення заборгованості з громадян. Крім того, законопроект регулює діяльність Вищого суду з питань інтелектуальної власності.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію