Рада ухвалила судову реформу

Рада ухвалила судову реформу

Законопроект, який, зокрема, регулює роботу нового Верховного суду України, підтримали 234 народні депутати України. Також законопроект передбачає створення електронного судочинства.

Верховна Рада України ухвалила в цілому закон, який забезпечить функціонування нового Верховного суду України (ВСУ) як єдиної касаційної інстанції, а також нормативно врегулювала процесуальні механізми в судах.

На пленарному засіданні у вівторок, 3 жовтня, за законопроект №6232 про внесення змін до Господарського процесуального, Цивільного процесуального кодексів, Кодексу про адміністративне судочинство України та інших законодавчих актів проголосували 234 народних депутатів при необхідному мінімумі в 226 голосів.

Одним з основних нововведень закону є визначення Верховного суду як єдиної касаційної інстанції в Україні і запровадження нового порядку розгляду справ у ньому.

Законопроект також передбачає створення єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи (електронного судочинства), а також введення інституту наказного провадження в судах для стягнення заборгованості з громадян. Крім того, законопроект регулює діяльність Вищого суду з питань інтелектуальної власності.

Стрічка новин