Будапешт і Бухарест спільно виступили проти українського закону про освіту

Будапешт і Бухарест спільно виступили проти українського закону про освіту

Глава МЗС Угорщини назвав природним спільний виступ проти українського закону про освіту Будапешта і Бухареста.

"Цілком природно і нормально, що Угорщина і Румунія разом виступають проти нового закону України "Про освіту", - цитується заява міністра закордонних справ Угорщини Петера Сійятро на сайті Радіо Свобода в ніч на вівторок.

Угорський міністр після зустрічі з румунським колегою Теодором Мелешкану в румунському місті Клуж підкреслив, що Угорщина зацікавлена ​​в створенні і збереженні стратегічного контакту з Румунією в цьому питанні, адже "набагато краще створювати історії успіху, ніж мати справу з конфліктами".

П.Сійярто також зазначив, що, як він вважає, закон про освіту суперечить угоді про асоціацію між Україною та ЄС, підписання якої підтримали Будапешт і Бухарест. Внаслідок цього, заявив міністр, він розглядає прийняття українського закону як "удар в спину" двом державам.

У той же час угорський міністр бачить "серйозну загрозу" в тому, що на розгляд українських парламентаріїв потрапили також законопроекти про мову і громадянство.

Глава МЗС Угорщини знову нагадав, що Будапешт багато разів звертався до Києва з проханням не приймати цей закон, але це було зроблено всупереч. Міністр переконаний, що закон порушує права нацменшин в Україні.

"В Україні живе понад півмільйона угорців і румун, і тому Угорщина і Румунія виступають разом", заявив П.Сійярто.

Стрічка новин