«Білі плями» Першої світової війни – тепер у щоденнику

Відсьогодні у всіх, кому цікава історія Першої світової війни, з'явилася можливість ознайомитися з «Польовим щоденником генерал-лейтенанта Георгія Розаліон-Сошальського». Щоденник був адаптований кращими істориками міста і ховає у собі безліч унікальних фактів, досі невідомих сучасникам.

Багато «білих плям» досі залишається в історії Першої світової війни. Світло на велику кількість боїв, що проходили на території сучасної України та Угорщини, пролив «Польовий щоденник генерал-лейтенанта Георгія Петровича Розаліон-Сошальського».

Борис Тристанов, історик, співавтор книги «Польовий щоденник генерал-лейтенанта Г.П.Розаліон-Сошальського»

- Ми зрозуміли, що щоденник треба друкувати, тому що у ньому дуже багато інформації, яку треба ввести до наукового ряду. Я завжди кажу, що цей щоденник – це не белетристика, він буде цікавий тому, кому цікава історія Першої світової війни. Там дуже багато такої інформації, яку неможливо знайти більше ніде, які військові частини де знаходилися, у які бої вступали, там зазначено більше ніж 400 прізвищ.

Генерал-лейтенант Георгій Розаліон-Сошальський – випускник Петровського Полтавського кадетського корпусу. Під час Першої світової війни він здійснював командування дивізіями на Південно-західному та Румунському фронтах, здобув велику кількість відзнак. Незважаючи на напруження на фронті, генерал-лейтенант весь час вів записи, так званий «польовий щоденник».

Володимир Андроніков, онук генерал-лейтенанта Г.П.Розаліон-Сошальського

- У 2003 році ми ввели до інтернету ім'я мого дідуся, і там вийшло усього одне посилання на нього, у якому йшлося про бій у Першій світовій війні під час Брусилівського контрнаступу. І тоді ми зрозуміли, що наш дідусь був відомою та поважною людиною. Два з половиною роки працювали над рукописним текстом, і надрукували у чистій формі.

Частина книги повністю присвячена позначкам, адже у щоденнику зазначені старі назви міст, імена товаришів по службі та багато іншої інформації, яка потребувала пояснень.

Борис Тристанов, історик, співавтор книги «Польовий щоденник генерал-лейтенанта Г.П.Розаліон-Сошальського»

- Слід зазначити, що історія створення цієї книги розпочалася у 2010 році, коли мені написав листа онук генерал-лейтенанта Розаліон-Сошальського, випускника кадетського корпусу 1878 року. Цікаво, що майже дві третини дій, що описані у щоденнику, відбуваються на території України, тоді це була Австро-Угорщина.

Окрім презентації книги, організатори підготували фотовиставку, що складається з чотирьох експозицій: генерал-лейтенант Георгій Розаліон-Сошальський та його родина, вихованці Полтавського кадетського корпусу, холодна зброя Першої світової та «Велика війна в образах та картинах».

Стрічка новин