32 мільйона на воду. Точніше, на її вивчення

Стільки пропонують виділити обласній раді для того, аби промоніторити, наскільки придатна вода для вживання населенням у всіх районах Полтавської області

Полтавці не знають, які райони в області найбільш забруднені, і де питна вода безпечна. В обласній раді вирішили вивчити це питання. На прикладі Гадяцького району фахівці розрахували, скільки буде коштувати дослідження. 

Віталій Козій, начальник відділу з питань земельних відносин Полтавської обласної ради

- Враховуючи заміри рівня грунтових вод – один раз на місяць та взяття проб води 2 рази на рік, з урахуванням проведення моніторингу у період 5 років вартість робіт складатиме тільки на Гадяцький район 2,4 мільйона гривень. Десь 500 тисяч на рік.

Зараз в області діє програма «Питна вода Полтавщини на 2011-2020 роки». Вона передбачає покращити забезпечення населення питною водою, а ще – реформувати водопровідно-каналізаційне господарство. Але треба знати, де це робити, говорять в обласній раді під час засідання комісії з питань паливно-енергетичного комплексу.

Одні пропонують брати кошти з ренти, яку сплачують газо- і нафтовидобувні підприємства, адже вони теж мають відношення до забруднення середовища. 

Віталій Козій, начальник відділу з питань земельних відносин Полтавської обласної ради

- Моя думка така: з 1 січня в проекті бюджету України закладені ті самі приславуті відсотки від ренти. І безпосередньо Сенча, за моїми розрахунками, отримає від ренти мільйонів щонайменше 10-20.

Інші депутати вважають: кошти має шукати обласна рада, адже вона видає дозволи підприємствам на видобуток.  

Рішення прийматимуть депутати під час найближчої сесії обласної ради. Всього для проведення моніторингу вод в усій області необхідно 32 мільйона гривень.

Стрічка новин