В суботу у Полтаві пройшла інтелектуальна книжкова барахолка #Літерафест

Близько 50 полтавців подали заявки на участь, аби продавати тут свої книги, платівки, хенд-мейд вироби. Спільний проект торговельно-розважального центру «Київ» та мистецького об’єднання «Magnum Opus» мав і високу мету – допомогти онкохворим дітям.

Ідея провести Інтелектуальну книжкову барахолку #Літерафест, кажуть організатори, їм прийшла давно, але втілити змогли її лише зараз. Самій події передували два місяці підготовки. 

Валерія Петько, організатор

- Ми збирали учасників за допомогою анкетування в соціальних мережах, у нас більше 50 учасників, які продають свої книги, супутні товари, листівки, настольні ігри, картини, гроші підуть на благодійний фонд «Таблеточки» на підтримку онкохворих дітей. І уже потім, в кінці дня, коли ми порахуємо повністю результат і перерахуємо гроші фонду, вони зроблять звіт, що за ці гроші вони зроблять. Це буде або адресна допомога, або закупка крові, або, ну якщо в нас амбіційно велика сума буде, то може навіть, якийсь апарат.

Для участі у заході зареєструвалося близько півсотні полтавців. Тут на імпровізованих стендах – книги, вироби хенд-мейд, платівки. Те, з чим не шкода розлучатися. Частину зібраних від продажів коштів організатори направлять фонду «Таблеточки», який займається допомогою онкохворим дітям. 

Катерина Бабіч, принесла книги на «Інтелектуальну барахолку»

- Книжок буде багато, але найголовніше, щоб їх хтось захотів купити. То вирішила, що тут наукової літератури, напевне, буде багато, і чомусь захотілось принести із собою дитячу, українську, сучасну літературу сучасників.

Крістіна Криженко, PR-менеджер БО «Світло надії»

- Наша тут роль - просвітницько-інформаційна, роздаємо інформаційні буклети для того, щоб люди знали шляхи інфікування, такі як ВІЛ, вірусні гепатити, отримували певну інформацію з цього приводу. І в принципі за перші там пів-години ми фактично презентували п'ять книжок. Ми спеціально не виставляли суму, оскільки зробили невеличку скарбничку для того, щоб хто скільки вважає за потрібне пожертвувати, і в дар отримати книжку, той стільки коштів і кладе.

На сцені свої книги презентує гість з Києва Тарас Антипович, а Тарас Духовний представляє мініатюри від «Театру сучасного діалогу». Приєдналися зі своїми ініціативами і завжди актуальними закликами й організації «Юний Європеєць» та «Барбоскины», які займаються допомогою бездомним тваринам. 

Майя Матвєєва, голова наглядової ради ЦЗЖП «Юний Європеєць»

- Хотілось би, щоб люди були добрішими, кращими і намагались робити все можливе, щоб на наших вулицях міста не було бездомних тварин. Щоб брали просто тварин, не залежно від породи, а брали просто тварин з вулиці.

Організатори порахували: за день захід, незважаючи на холод, відвідало близько трьох тисяч людей. 

Катерина Бабіч, принесла книги на «Інтелектуальну барахолку»

- Холодно, але дивіться, всі в шарфах, в пальтах, але тут. Тому що наша Полтава - вона точно не меркантильна, вона душевна.

Разом полтавці зібрали трохи менше 11 тисяч гривень. Одразу після барахолки частину з них надіслали фонду «Таблеточки».

Стрічка новин