Літературно-меморіальному музею Івана Котляревського – 65

На святкування річниці зібралися всі: знавці музейної справи, а також ті, хто долучається до всіх сфер його діяльності: наукової, фондової, виставкової, експозиційної, просвітницької та реставраційної.

Духовний будинок нашого земляка уже 65-ий рік поспіль запрошує полтавців на гостину.

Євгенія Стороха, провідний науковий співробітник Полтавського літературно-меморіального музею І.П.Котляревського

- Дали термін 4 місяці на його створення. Це було абсолютно нереально. І фактично музей відкрив двері для відвідувачів 28 вересня 1952 року.

Забудова музею – класична для початку 19 століття – анфілада парадних залів. Саме те, що необхідно для експозиційної виставкової зали.

Котляревський майже все своє життя пов'язав з Полтавою: тут він народився, навчався, працював і писав.

Віра Мелешко, завідуюча кафедрою укр.літератури ПНПУ ім.В.Г.Короленка

- Але, мабуть, найперше і найбільше, що стосується Котляревського – це саме він зачинатель нового українського письменства і нової української літературної мови.

Співробітники музею говорять: Котляревського можна читати і перечитувати все життя, і він ніколи не набридне.

Є і премія, названа його ім'ям. Вона започаткована у 2003 році, коли по всій Україні широко відзначали століття з часу відкриття пам’ятника письменникові. 

Валентина Скриль, старший науковий співробітник Полтавського літературно-меморіального музею І.П.Котляревського

- І ця премія спочатку була премією музейною. Ми тоді зібралися, працівники музею, друзі музею, викладачі полтавських шкіл, викладачі вузів, і вирішили, що почин Котляревського дуже значний, і його треба продовжувати.

Конкурс проводиться на кращий твір серед учнів полтавських шкіл. Складний гумористичний жанр, у якому писав Котляревський, – основна вимога для учасників. За результатами вийшла збірка «Голоси Енеєвих нащадків», в якій – твори лауреатів цієї премії. 

Віра Мелешко, завідуюча кафедрою укр.літератури ПНПУ ім.В.Г.Короленка

- А для мене він означає носій нової сміхової культури, тієї культури, в основі якої лежить дуже цікаве явище – посміятися над всім і над всіма, щоб інші не посміялися, і цим сміхом змінити щось.

Стрічка новин