Полтавці відвідали «Наукові пікніки»

Цими вихідними по вулиці Соборності відбувся великий фестиваль науки під відкритим небом. Майстер-класи та інтерактивні завдання, експерименти та досліди – участь у них мали змогу взяти звичайні перехожі.

На центральній вулиці Полтави цього дня популяризують науку. 

- Вимірюється вологість, температура, тиск і рівень освітленості і показує час. Це частина розумного будинку.

Компанія цих хлопців презентує технології майбутнього. Їхньою розробкою займалися в рамках дипломної роботи. Представники різних навчальних закладів цього дня тут, аби довести: наука сьогодні не стоїть на місці. На цій локації проводять досліди та демонструють хімічні реакції. Ця має назву «активний вулкан».

- При взаємодії амонія з вогнем відбувається реакція, виштовхується амоній і виходять іскри.

- Після цієї реакції ось цим вулканом можна очистити золото і срібло. Це так роблять у салонах. Але вдома це бажано не проводити, бо це небезпечно. Може потрапити в око, обпекти руки.

Всеукраїнський фестиваль «Наукові пікніки» у Полтаві проводять вперше.

Світлана Матяш, координатор «Наукових пікніків» у Полтаві

- Це таке масштабне свято під відкритим небом, де різні організації, різні навчальні заклади показують досліди, експерименти для дітей, для молоді, для дорослих. Їх можна помацати, дізнатися різні наукові факти.

Простими словами пояснити складні наукові експерименти – таке завдання стоїть перед учасниками «Пікніків». Причому, ці досліди торкаються різних галузей науки: хімія, фізика, біологія тощо. На цьому столі, наприклад, розташувалися натуральні соуси, створені із застосуванням научного підходу.

Юлія Левченко, бере участь в «Наукових пікніках»

- На сьогоднішній день багато людей не хоче споживати продукцію з різними хімічними структуроутворювачами, тому ми пропонуємо рослинну сировину, яка є джерелом цих структуроутворювачів, наприклад, кизил, гарбуз, яблуко, сливи, те, що ми бачимо на нашому городі, у нас вдома кожного дня.

«Наукові пікніки» – найбільший в Україні фестиваль науки під відкритим небом. Щороку його аудиторію в різних містах нашої держави складають близько 20 тисяч відвідувачів.

Стрічка новин