У Полтаві змагалися богатирі

На Театральній площі міста пройшли змагання з силового екстриму «Богатирські ігри». Їх учасників визначали за результатами трьох етапів, які цього року в різний час проходили у Лубнах, Гадячі та на Сорочинському ярмарку. Останні отримали статус Міжнародних. На фінальний етап у Полтаві зареєструвалось 19 силачів, утім, в сам день виступу їх було 8.

У відкритому фінальному турнірі змагання «Найсильніша людина Полтавщини» беруть участь вісім «стронгменів». Дехто – вперше, дехто прийшов сюди з пауерліфтингу. 

Денис Дубровський, майстер спорту міжнародного класу з пауерліфтингу, головний суддя змагань

- До нас приїхали гості з різних міст України. Насамперед, це полтавчани, з міст Полтавської області, по-друге, це Київ та Дніпро. Спортсмени досвідчені, брали неодноразово участь у змаганнях з «Богатирських ігор», «Strongmans».

Ініціатори змагання – Полтавська обласна державна адміністрація, Гадяцька РДА, місцевий фітнес-клуб, долучились спонсори. До речі, Гадяч, який приймав другий етап змагань, має неабиякий досвід у проведенні «Богатирських ігор». Минулого року за його участю в Полтаві встановили Національний рекорд – перенесли залізобетонну карту країни вагою понад 3 тонни на відстань 25 метрів. Цього разу теж обіцяють дивувати різноманіттям залученого силового спорядження.

Олексій Матюшенко, голова Гадяцької РДА

- Ми почали працювати із живими вагами, тобто, ми почали піднімати людей. Ми добавили цікаві вправи по транспортуванню автомобілей. Наша мета - це, перш за все, залучити молодь до занять спортом. Щоб люди бачили, що існують такі «стронгмени», а це - справжні живі люди, до котрих можна сьогодні доторкнутись і побачити, як потрібно тренуватись, що таке сила духу, що таке сила волі.

Гігантські гантелі, тяга автомобіля, перенесення тумби вагою 280 кг на 20-метрову відстань, переворот 300-кілограмового колеса, і все це треба виконати на час. Аби у глядачів не склалася ілюзія, що це – легко, спробувати себе у ролі «стронгмена» міг кожен бажаючий. За спробу учасники навіть отримали призи – сертифікат на відвідування фітнес-клубу. 

Ярослав Апальков, учасник змагань (м.Дніпро)

- Два роки виступаю у «Стронгмені», до цього 4 роки виступав в пауерліфтингу. Суперники однозначно дуже сильні, титуловані, не знаю, поборимось. Але дуже холодно, я не люблю холод. Все дубіє. Неприємно, от єдине що.

Переможцем фінального турніру змагання «Найсильніша людина Полтавщини» та відповідний титул виборов саме Ярослав Апальков.

Стрічка новин