Відлік розпочато. Полтавці передали підписи за відкликання двох депутатів міської ради до виборчої комісії

Від сьогоднішнього дня зібрані голоси перевірятимуть разом з правоохоронцями. Всього міська виборча комісія має 20 діб, аби дослідити всі документи, і далі вже оголосять свій вирок. Про це розповіли під час засідання комісії у міськвиконкомі.

Полтавська міська виборча комісія збирається на засідання. Питання порядку денного – давно нашуміле.

Михайло Козиренко, голова Полтавської міської виборчої комісії

- Щодо відкликання депутатів Полтавської міської ради Луценка Сергія Павловича та Поліщука Дениса Володимировича за народною ініціативою.

7 вересня до комісії надійшло повідомлення від ініціативної групи щодо відкликання двох депутатів міської ради від Соціал-демократичної партії. 20 днів ініціативна група збирала підписи. Нинішнього четверга зібрані голоси разом з іншим пакетом необхідний документів отримала виборча комісія. Тепер наступні 20 днів вони їх перевірятимуть – на повноту і правильність оформлення. 

Михайло Козиренко, голова Полтавської міської виборчої комісії

- Міська виборча комісія залучає органи державного реєстру виборців, і ми встановлюєм, чи всі громадяни, як підписали листи, являються виборцями.

А ще не менше 10% підписів ідентифікують разом з правоохоронцями. Відповідний лист міська комісія надіслала до ЦВК. Депутати Поліщук та Луценко пообіцяли оскаржувати рішення полтавців у суді. Соціал-демократи кажуть: воля виборців має бути виконана і підтримана служителями Феміди.

Валерій Прядко, голова фракції Соціал-демократичної партії (СДП) у Полтавській обласній раді

- Ці хлопці, пройшовши під нашими прапорами, використовують свої мандати в іншому. Ви всі знаєте про голосування, які відбувалися і відбуваються в Полтаві. Та і остання сесія міської ради прекрасно уже все відкрила. Коли вони голосували за всі рішення. Деякі телеканали потім показували: Поліщук навіть не знав, де знаходиться та вірменська церква, за яку вони проголосували. Для чого нам такі депутати? Нам потрібні відповідальні депутати, які будуть працювати для простих людей, для Полтави. Для того, щоб її відновлювати.

Представники партії Сергія Капліна сподіваються на чесний розгляд процесу відкликання і звернулися до правоохоронців, аби ті подбали про дотримання всіх процедур та безпеку членів ТВК і документів від можливих посягань та провокацій.

Валерій Прядко, голова фракції Соціал-демократичної партії (СДП) у Полтавській обласній раді

- На нашу думку, думку ініціативної групи, і думку людей, які були на зборах, – це більше 400 чоловік, ми все зробили, відповідно до чинного законодавства України. Я хочу зараз звернутись до Нацполіції та держреєстру. Для того, аби вони провели свою роботу відповідно до чинного законодавства. Вони є суб'єктами перевірки. Це дуже важливий прецидент. Це серйозний прецидент, який склався, і ми хочемо довести свою роботу до кінця. І полтавці своїми підписами це засвідчують.

Варто зазначити, що ініціативна група зібрала значно більше підписів, ніж було потрібно для запуску процедури відкликання. Загалом на двох, за словами Соціал-демократів, полтавці зібрали майже 5000 підписів.

Стрічка новин