Крафтовий шоколад та горіхове молоко: на Полтавщині переселенці представили свої проекти

Крафтовий шоколад та горіхове молоко: на Полтавщині переселенці представили свої проекти

У Полтавській області чотири учасники проекту «Рука допомоги» отримають фінансову допомогу на започаткування власної справи. 

Таке рішення прийняла комісія з реалізації пілотного проекту по залученню до роботи членів малозабезпечених сімей і внутрішньо переміщених осіб, створена при Полтавській облдержадміністрації.

Вчорашні безробітні захистили бізнес-плани та вразили комісію оригінальністю своїх стартапів, передає Полтавська ОДА.

Наприклад, мати та донька-переселенки налагодять паралельне виробництво унікальних проуктів. Мама виготовлятиме крафтовий шоколад та горіхові пасти, які на відміну від іноземних аналогів на кшталт «Нутелли», будуть містити дійсно велику кількість горіхів та какао-бобів. А донька займеться виготовленням молока з горіхів, льону та сої для людей з непереносимістю лактози, ваганів та любителів органічного харчування. Сім’я майбутніх бізнес-леді  планує також поставляти свої продукти у спеціалізованих закладах харчування.

Ще один переселенець буде виготовляти оригінальні футболки для продажу не тільки в Україні, а й за кордоном. Так, він буде знайомити іноземців з роботами полтавського художника, малюнки якого обрав принтами для своєї лінії одягу.

А ось малозабезпечена художниця отримає стартовий капітал на продаж гранітних пам’ятників, чим вона й займалася до того, як стати безробітною.

Окрім цього, комісія проекту «Рука допомоги» при Полтавській ОДА вже влаштувала на нову роботу 76 громадян, а 148 чоловік взяли участь у оплачуваних громадських роботах.

До слова, пілотний проект «Рука допомоги», який впроваджується Міністерством соціальної політики України за підтримки Світового банку, має на меті апробацію механізмів виведення людей зі стану бідності шляхом сприяння у працевлаштуванні,  залученні до громадських робіт або започаткуванні власної справи.

Стрічка новин