Ремонт доріг найбільше турбує мешканців Новосанжарського району

Про свої проблеми вони розповіли голові обласної ради Олександру Біленькому, який відвідав районний центр з робочою поїздкою. Під час візиту посадовець відвідав низку соціальних об'єктів та зустрівся з мешканцями району.

Перший пункт призначення під час робочого візиту голови обласної ради до Новосанжарського району – Медичний центр «Нові Санжари» Національної гвардії України. У цьому закладі проходять лікування, реабілітацію та оздоровлення різні категорії громадян: чорнобильці, тимчасово непрацездатні, учасники АТО.

Геннадій Кіянцев, зав. лікувально-діагностичним відділенням Медичного центру

- Перелік процедур – не гірший, ніж в будь-якому санаторії в Україні, який має ліцензію і має робочу практику. Це і ванни, і «грязі», і масажі, і електропроцедури, і сольова кімната, і шлунково-кишкові процедури різні.

Після цього центру Олександр Біленький вирушає до іншого районного закладу охорони здоров'я. Керівництво ЦРЛ влаштовує для посадовця екскурсію лікарнею та розповідає про новітнє обладнання, придбане за кошти Світового банку. Це – апарати УЗД.

- Вони нові прийшли?

- Абсолютно нові. 17-ого року випуску.

- Скільки в нас вже зроблено обстежень?

- Ми почали нещодавно працювати. До 500 обстежень зробили стаціонарним. А це обладнання використовується при травматизмі, в прийомному відділенні реанімації біля ліжка хворого.

Не оминув увагою голова обласної ради в рамках поїздки i заклади освiти. Ось у цьому дитсадочку, який є базовим у Нових Санжарах, керiвництво хвалиться вiдсутнiстю черг та проведенням повного утеплення будiвлi.

Ніна Романець, завідуюча ДНЗ №1 «Сонечко»

- Кабінет Міністрів виділив кошти, і за ці кошти робимо утеплення сучасними матеріалами. Бригада працює з Полтави, працюють добросовісно, утеплення буде і, звичайно, це ж буде все для дітей.

Вiдвiдав Олександр Бiленький i єдину в районi опорну школу. У цьому статусi розпочав навчальний рiк заклад у с.Руденкiвка.

Андрій Дігтяр, директор опорного навчального закладу (с.Руденківка)

- Районна рада, вивчивши наші можливості і наявність поряд із нами двох шкіл першого-другого ступенів, які малокомплектні, прийняла рішення про ліквідацію трьох навчальних закладів і організацію опорного навчального закладу з двома філіями – Дубинівським НВК та Великосолонцівської ЗОШ першого-другого ступеню.

Зараз тут також всерйоз взялися за енергоефективнiсть. У коридорах чекають на своє встановлення сучаснi пластиковi вiкна. А от питання зі старими меблями у закладі на прикладі цього кабінету Олександр Біленький запропонував вирішувати спільними зусиллями.

- Я беру оцей ряд, районна рада цей, а сільська рада той, і ми вам в найближчий термін можемо спільними зусиллями...

- Це було б геніально.

Те, чого ще потребує район, голова облради дiзнався пiд час особистого прийому та зустрiчi iз активними мешканцями. Здебiльшого люди нарікали на дороги в районі.

Олександр Біленький, голова Полтавської обласної ради

- З 1 січня 2018 року вступає в дію якраз Закон про державний фонд. І таким чином певні дороги будуть передані в розпорядження обласної державної адміністрації, тобто, на місцеві бюджети. Таким чином із дорожнього фонду будуть використовуватися кошти в декілька разів більше, ніж використовувалися в 17-ому чи 16-ому році.

Серед iнших проблем, що хвилюють новосанжарцiв, – очищення рiчок та ставкiв.

Стрічка новин