Кадровий голод у новостворених громадах

Або де взяти фахівців з новими знаннями для розвитку територій. Полтавців взялися навчати, як змінюватись, аби і мати робоче місце, і не перешкоджати реформі  децентралізації в країні.

Її робота – у секторі активної підтримки безробітних. Тобто, Ірина курує професійне навчання на профорієнтацію карлівчан.

Ірина Решетняк, працівниця Карлівської філії обласного центру зайнятості

- В службі зайнятості в основному перебувають ті люди, які не мають потрібних навичок для тих вакансій, що є наразі. Або люди, які мають вищу освіту, яка теж не актуальна на сьогоднішній день. Дуже багато таких людей.

Ірина зізнається: найскладніше – вмовити людину, показати їй аргументи, аби вона схотіла змінюватися. Тим паче, у сільській місцевості. 

Ірина Решетняк, працівниця Карлівської філії обласного центру зайнятості

- Але часто ці аргументи розбиваються: «У мене діти», «У мене господарство»... Ну і основна проблема – це відсутність робочих місць. Це основна. Бо, якщо у місті, можливо, ті ж продавці себе знайдуть, а в нашому районі є тільки один роботодавець, який гарантує працевлаштування за професією «продавець продовольчих товарів».

Кадри – основна проблема і на шляху реформування країни, кажуть фахівці. Для прикладу, децентралізацію на місцях гальмує саме брак компетентних людей.

Олександр Ісип, експерт з децентралізації Полт. підрозділу «Центр розвитку місцевого самоврядування»

- От, наприклад, уряд зараз виділяє великі пристойні гроші для розвитку громад. А громади не завжди вчасно можуть ці гроші використати, тому що немає спеціалістів з написання проектів, їх супроводження, моніторингу. Немає спеціалістів в тій чи іншій галузі.

Та й самі ролі у селах і селищах, а тепер – в об'єднаних територіальних громадах, змінюються.

Олександр Ісип, експерт з децентралізації Полт. підрозділу «Центр розвитку місцевого самоврядування»

- Частина сільських голів перетворилась в старост. Частина кадрів органів місцевого самоврядування змушені будуть перевчитися і займатися тим, що потрібно громадам, оскільки, в них не буде роботи.

 Саме цьому і вчать працівників різних підрозділів служби зайнятості в центрі професійно-технічної освіти цієї служби. Практичні семінари, присвячені проблематиці кадрового забезпечення об'єднаних територіальних громад, ведуть експерти «Центру розвитку місцевого самоврядування». Хоча, запевняють, навчання більше нагадує «круглий стіл», де всі разом шукають вирішення проблеми.

Стрічка новин