«Не в рамках закону. А змушуємо людей домовлятись»
Заступниця Міністра юстиції України у Полтаві розповіла, як по всіх регіонах держави боряться з рейдерськими захопленнями земель. До нашого міста Олена Сукманова приїхала на чергове засідання оперативного штабу захисту представників аграрного бізнесу, що відбулося у п'ятницю.
16 серпня у Полтаві створили оперативний штаб захисту представників аграрного бізнесу від рейдерів. На його 5 засідання приїздить заступниця Міністра юстиції України. Полтавці звітують, як працюють.
Олег Тимченко, начальник Головного територіального управління юстиції у Полтавській області
- На розгляд до штабу надійшло 13 звернень і отримано 12 дзвінків на телефони «гарячих ліній». Вже охопили ми майже всю територію області з надання виїзних правових консультацій.
Найбільш поширені питання, які встановили під час діяльності, – подвійна реєстрація прав оренди земельних ділянок, відумерлої спадщини та невитребуваних паїв.
За окремими зверненнями, кажуть представники полтавської юстиції, мають результати.
Олег Тимченко, начальник Головного територіального управління юстиції у Полтавській області
- Звернення керівників «Токарі» та «Бізнес-контакт» щодо самовільного захоплення земельних ділянок на території Лохвицького району також є позитив. Ми його слухали вже на кожному засіданні за участі поліції, прокуратури. Є певні зрушення. Держгеокадастр провів перевірки.
Конфліктні ситуації, вважають в адміністрації, спричиняє багато факторів. Але основний – юридична неграмотність.
Роман Товстий, заступник голови Полтавської ОДА
- І зважайте, будь ласка, всі суб'єкти господарювання, на свій юридичний супровід. Не виключаю, що і на найпотужніших підприємствах відбуваються такі колізії правові.
Заступниця Міністра Олена Сукманова полтавцям розповідає: у всіх областях мають випадки запобігання силовим зіткненням через конфлікти за землю.
Олена Сукманова, заступник Міністра юстиції України з питань державної реєстрації
- Для мене позитивним результатом є те, що створення таких штабів стало створенням майданчику, де працюють спільно і юстиція, і нацполіція, і прокуратура, і Держгеокадастр під керівництвом облдержадміністрації. Коли викликаємо людей, і навіть не в рамках закону, а змушуємо їх домовитись, щоб завтра не було в них ані судового, ані силового конфлікту.
Штаби захисту представників аграрного бізнесу у всіх обласних центрах запустили з серпня. Планують, що працюватимуть вони до середини листопада. За цей час, кажуть в Міністерстві юстиції, проти рейдерів порушили 11 кримінальних проваджень.