США, Канада, Бразилія – зв'язатися швидко та безкоштовно

У Полтаві відбулись змагання з радіозв'язку. До обласного центру з'їхались спортсмени з Чернігова та Херсона. Серед них – і хлопці, і дівчата, з досвідом і без нього. Деякі мали зв'язок з десятками країн. Є серед них і кандидати в майстри спорту, і золоті медалісти.

Цей хлопець може зв'язатися з будь-якою країною за лічені секунди, не витративши ані гривні.

- Я налаштувався на частоту, і починаю виклик: «Уляна Радіо 3, Уляна Анна, Уляна Радіо 3, Уляна Анна. Прийом!»

Станція «Карат», саморобна антена, навушники – це все, що потрібно Андріану, щоб вийти на зв'язок. Він – радіоаматор з трирічним досвідом.

Андріан Остроушко, радіоспортсмен

- З якими країни ми тільки не зв'язувались. Була і Росія, і Америка, зв'язувалися з Канадою.

В радіоспорті є місце і дівчатам. Вікторія приїхала до Полтави із Херсона на змагання з радіозв'язку. 

Вікторія Ліхтей, радіоспортсменка

- Щороку у нас проводять Всеукраїнські змагання. На них я займаю призові місця. Наприклад, літом були змагання, я здобула 5 золотих медалей, а також зайняла одне 2 місце.

Ані – 14, і вона вже має 28 медалей. Приніс їх дівчині теж радіоспорт. Не дивлячись на численні перемоги, пам'ятає перші незграбні кроки. То було 5 років тому.

Анна Кошева, радіоспортсменка 

- Мене посадили, дали листочок, сказали: «Читай!». Я пам'ятаю, як було складно, страшно, голос тремтів. Вже три роки я маю свій позивний – Уляна Радіо 3 Радіо Анна Анна.

Тут зібрались спортсмени із Полтави, Чернігова, Херсона. Всі з різним досвідом та з різними станціями зв'язку. Та змагатимуться вони у рівних умовах.

Олександр Бала, керівник радіоаматорського зв'язку

- Любителі - це ті, хто любить свою справу. Тому любителі - це найкращі професіонали. Я, наприклад, займався радіоспортом до служби в армії. А коли потрапив до армії, я був найкращим професіоналом, хоча до того був аматором.

Це відкриті очні змагання з радіозв'язку. Такі спортивні поєдинки у Полтаві проходять по кілька разів на рік. Вони мають статус обласних, та з'їжджаються на них з різних регіонів України. А організатори підкреслюють: за радіозв'язком - майбутнє .

Володимир Дуброва, директор Полтавського центру науково-технічної творчості 

- Ми користуємося мобільним зв'язком. Якщо в разі технічних несправностей цей зв'язок не зможе працювати, то зв'язок на ультра- та коротких хвилях спрацює в будь-який момент.

Стрічка новин