Райони та ОТГ просять швидше написати стратегії розвитку на 2018

Сьогодні в обласній державній адміністрації нагадували районам та об'єднаним територіальним громадам про необхідність написання та подання проектів програм економічного та соціального розвитку. Нагадаємо, саме на підставі програмних документів формується бюджет, тому це питання і винесли першим на засідання колегії Департаменту економічного розвитку, торгівлі та залучення інвестицій облдержадміністрації.

З огляду на децентралізацію та інші інтеграційні процеси райони не можуть залишатися осторонь при розробці і формуванні програм економічного і соціального розвитку. Директор Департаменту економічного розвитку Полтавської ОДА Інна Іщенко говорить: якраз підходить час написання програмних документів, а саме – програми соціально-економічного розвитку. Це той основний документ, на підставі якого формується бюджет. 

Інна Іщенко, директор Департаменту економічного розвитку Полтавської ОДА

- Ми хочемо донести нашим об'єднаним територіальним громадам, районам про те, що не потрібно переписувати з року в рік одну й ту саму програму, потрібно посилювати свої районні особливості, посилювати туристичний потенціал, культурний потенціал, посилювати такі сфери, як аграрний комплекс, оскільки зараз багато створюється сімейних ферм, створюються кооперативи, є якраз передумови для того, щоб залучати інвестиції і розбудовувати взагалі конкурентноспроможність регіону, створювати нові робочі місця.

Сьогодні акцентують саме на цьому, говорять про те, що програма повинна містити всі напрямки і розвитки, які відповідають полтавській і державній стратегіям.

Інна Іщенко, директор Департаменту економічного розвитку Полтавської ОДА

- Всі об'єднані громади наші вийшли на прямі міжбюджетні відносини, їх 18, і вони зараз ефективно повинні використати субвенцію, яка виділена їм в розмірі 59 млн. на цей рік. Уже майже всі громади подали ці проекти для Мінрегіону, деякі вже реалізували проекти, і ми очікуємо, що до кінця року буде близько 100 проектів інфраструктурних для ОТГ, тому що в минулому році їх було 110.

Очікується, що розроблені програми зможуть надати новий свіжий імпульс у розвитку міст і районів, врахувати всі нагальні вимоги і проблеми розвитку, та запропонувати конкретні пропозиції щодо їх вирішення.

Стрічка новин