12-річна програма навчання: без домашнього завдання, без оцінок, зате із зоною відпочинку

Освітяни готуються до запровадження у 2018-2019 навчальному році нових стандартів середньої освіти, зокрема, у початковій школі. 100 навчальних закладів України цьогоріч погодилися протестувати новітню держсистему. Серед них – Полтавська школа №37.

Цій школі 28 років. На вигляд – звичайна, та насправді вона – одна з небагатьох в Україні, де запустили пілотну програму навчання – 12-річну.

Ірина Пасюра, директор Полтавської школи №37

- Коли ми дізнались про цей проект, ми поговорили з батьками, провели збори, отримали їх згоду на участь у пілотному проекті. Ми маємо 2 пілотні класи по 30 дітей.

Нові стандарти розробили для учнів початкових класів. Та зміни чекають і на вчителів. Вони працюватимуть в експериментальних класах, де є кілька зон: для відпочинку та для навчання; домашніх завдань не задаватимуть; оцінок не ставитимуть. Тепер в учнів 1-4 класів уроків стане менше, а особистого простору – більше. 

Ірина Пасюра, директор Полтавської школи №37

- Навіть дошки сучасні, вони розміщені не так, як у звичайних кабінетах. Можна урок проводити з використанням інтерактивної дошки, потім – тематика змінилась, вони пересіли на спеціальні подушки, і працюють з іншою дошкою. Потім – дитина заморилася, вона встала, підійшла до іншої дошки і малює.

100 шкіл в України, по 4 навчальних заклади в кожній області тестуватимуть новий стандарт освіти. 37 школа, що на Леваді, – серед них. Тут вже осучаснили технічну базу, зробили ремонт, облаштували кабінети.

Катерина Залєвська, журналіст

- Цей клас – спеціально для першачків. Тут ось така смарт-дошка, нове покриття на підлозі, нові вікна, є кілька зон. Вже в понеділок тут з'являться першокласники і сядуть за спеціальні парти.

На реалізацію пілоту Нової української школи із міського бюджету виділили майже 2 мільйона гривень.

Олександр Мамай, Полтавський міський голова

- Держава вводить ці пілотні проекти, але скидає їх на органи місцевого самоврядування. Але все одно, діти наші, ці проекти потрібно робити, втілювати їх в життя. Тому ми виділили мільйон гривень на ремонт 4 поверху, 500 тисяч гривень – на встановлення сучасних вікон та 250 тисяч гривень – на завезення меблів.

Якщо такий формат навчання виправдає себе, то за цією системою наступного року навчатимуться всі українські школярі.

Стрічка новин