«Ассорти киноварного ветра» – перший роман-есе Альони Романової

Полтава одинадцятою побачила презентацію книги. Розірвані струни душі після смерті батька, світлі спогади про бабусю, спроби знайти себе та своє покликання в життті – все це – на сторінках модерного роману-есе авторки із Запоріжжя.

Альона Романова у пошуках призначення спробувала себе у різних амплуа: вчитель, журналіст, режисер, актриса. 

Юлія Крамарєва, завідуюча відділом соціокультурної діяльності бібліотеки ім.Котляревського

- Це досить цікава особистість, тому що вона в певний час була і режисером, і автором саме спортивних сюжетів. Також вона була вчителем, сценаристом. В певний час була актрисою. Це людина досить багатогранна, і кожну її таку грань хочеться сьогодні розкрити на сьогоднішній презентації.

Пише давно, але публікується вперше. Письменниця самостійно пройшла  всі етапи творення книги – як автор, і як видавець. 

Альона Романова, письменниця

- Я взагалі-то дуже давно хотіла писати, але мені заважала якась скромність, чи тому, що я ще з тих часів, коли нас вчили, що не можна висовуватися. А я розумію, що я пишу модерн. А я створюю, можливо, те, що ще не було. І як оце просто донести в маси. Все новаторське, інноваційне, воно дуже тяжко приживається.

«Ассорти киноварного ветра» писала два роки, вважала, що до майстра потрібно дорости. 

Юлія Крамарєва, завідуюча відділом соціокультурної діяльності бібліотеки ім.Котляревського

- Альона Романова – людина з такою досить активною життєвою позицією. Вона дуже молодець, вона, можна сказати, проїхала уже всю Україну. Це її одинадцята презентація. І вона не чекає, коли звернуться до неї. Вона сама намагається просувати свій продукт, свою книгу.

Назва роману-есе «Ассорти киноварного ветра» досить філософська, як і сама книга. Авторка показала все своє життя крізь призму часу:  безтурботне дитинство і реалії сьогодення.

Альона Романова, письменниця

- Кіноварний вітер – це дух людини, який треба розкачати, і це те, що є початкова точка в людини, і що відрізняє її взагалі від тварини. У тварини є душа, і в людини є душа. І тіло – і в людини і тварини.  А чого нема в тварини – це дух. Це початкова точка, яка дається людині від народження.

За словами авторки, якщо людина віднайде свій дух і розхитається, як оцей кіноварний вітер, то все запрацює дуже гарно і складеться у ту систему, яку має скластися. 

Альона Романова говорить: майже кожне есе із книги розповідає про якусь країну або місто. Мандрівка тут – як спосіб знайти відповідь на важливі питання. І певна: кожен читач знайде особисто щось для себе.

Стрічка новин