Пенсійний фонд Полтавщини – в очікуванні реформи

Щойно Верховна Рада прийме Закон, його працівники готові проводити перерахунок виплат населенню, яке перебуває на заслуженому відпочинку. Якщо це відбудеться 3 жовтня, саме в цьому місяці полтавські пенсіонери зможуть отримати осучаснені пенсії.

Ще 21 вересня Верховна Рада мала прийняти Закон про пенсійну реформу Україну, але його розгляд перенесли на початок жовтня.

Володимир Тараторін, начальник ГУ Пенсійного фонду України в Полтавській області

- Будь-який Закон після його прийняття потребує обробки. Пенсії у звичайному режимі ми призначаємо протягом 4-5 днів. У випадку такого великого перерахунку, а в Україні буде задіяно близько 9 млн пенсіонерів у цій сфері, нам необхідно буде 10-15 днів. Якби воно було прийнято 21 числа, то ми впритул до 1 жовтня встигли би зробити.

Нова дата розгляду реформи – 3 жовтня. Навіть якщо цього дня депутати проголосують за неї, органи Пенсійного фонду готові працювати у посиленому режимі, аби саме в жовтні українці, і полтавці зокрема, отримали осучаснені виплати. На сьогоднішній день для цього, кажуть його представники, є і кваліфіковані фахівці, і гроші. 

Володимир Тараторін, начальник ГУ Пенсійного фонду України в Полтавській області

- Ми зуміли акумулювати на території України 14 млрд гривень. Це понад планом того, що ми планували у свій час зібрати. За рахунок чого це відбулося? Для вас не секрет, що мінімальна заробітна плата піднялася з 1600 грн до 3200, це збільшило оподатковану базу, таким чином ми зібрали ці гроші.

Новий Закон загалом передбачає зміну основних параметрів нарахування пенсій.

Володимир Носенко, заступник начальника ГУ Пенсійного фонду України в Полтавській області

- Перш за все, це буде змінена базова середня заробітна плата. Нині більшість пенсіонерів отримують пенсії, які були осучаснені ще у 2012 році, але за параметрами середньої заробітної плати 2007 року. Ця величина складає 1197 грн. Після пенсійної реформи пропонується цю величину базову збільшити більш ніж у три рази.

Водночас буде знижена вартість величини оцінки страхового стажу. Зараз він складає 1,35% за рік. Після реформи цей показник буде зменшений на 35%, тобто, 1 рік дорівнює 1%. За попередніми розрахунками, в середньому пенсія на Полтавщині зросте на 500 грн. 

Володимир Носенко, заступник начальника ГУ Пенсійного фонду України в Полтавській області

- Осучаснення пенсій, яке буде проведено з 1 жовтня, якщо буде прийнятий відповідний Закон, – це не разова подачка для наших пенсіонерів. Такі перерахунки у зв'язку з ростом середньої заробітної плати, вони в пенсійній реформі передбачаються проводитися щороку.  Рівень підвищення буде залежати від темпів зростання середньої заробітної плати в нашій державі.

Стрічка новин