Сьогодні відзначається Всесвітній день туризму та День туризму в Україні

Це – не лише професійне свято працівників туристично-курортної сфери, але й свято кожного, кого манять мандрівки, активний та змістовний відпочинок. 2017-ий Генасамблеєю ООН оголошений Міжнародним роком сталого розвитку туризму. Як себе цього року почуває галузь в області і Полтаві, говорили присутні на урочистостях, присвячених цьому дню, у Ляльковому театрі.

Полтавський туризм, говорять ті, хто причетний до цієї галузі, переважно внутрішній. Працівники сфери щиро радіють сусідам з інших областей, які цього року активніше почали відвідувати наш регіон. А полтавські експерти порахували: хоч об'єктивних критеріїв оцінювання туристичного потоку на сьогоднішній день фактично немає, рівняються на запроваджений у 2010 році туристичний збір.

Віталій Павлов, начальник відділу туризму і культурної спадщини управління культури Полтавського МВК

- А це той критерій, який нам дозволяє коштами вимірювати зацікавленість туриста в Полтаві. В минулому році це було більше 222 тисяч туристичного збору в місцевий бюджет, в цьому році за 8 місяців ми розуміємо, що цей показник буде також значно більший.

Показником сталого розвитку туризму в області є збільшення кількості готелів (на сьогодні їх 75), садиб сільського зеленого туризму (76). На чверть, говорять, збільшилася кількість відпочивальників, а на 30% зросла кількість відвідувачів музеїв.

Лариса Оніщук, заступниця начальника Управління інфраструктури і туризму Полтавської ОДА

- Ми перші в рейтингу областей за кількістю проведених заходів, які спрямовані на популяризацію області і на формування обласного туристичного продукту. У нас в області - найбільша кількість вказівників до історико-культурних і туристичних об'єктів. Нові, згідно зі стандартами - коричневого кольору. У нас в області - найбільша кількість біг-бордів, які інформують про туристичні об'єкти.

Андрій Пісоцький, перший заступник голови Полтавської ОДА

- Туризм обов'язково треба розвивати. Сьогодні в нас дуже багато є місць на території Полтавської області, куди ми можемо запросити наших гостей, куди вони можуть приїхати, відпочити, побачити етнічну культуру нашого краю і полюбити нашу Полтавщину.

Скільки б не хотілося говорити про хороше, каже Андрій Пісоцький, але проблем у галузі теж вистачає. Не вистачає пропозицій, які б розвивали напрямок туризму в області, хоч гроші в бюджеті на це є. Під питанням залишається дата, коли знову запрацює Полтавський аеропорт. Наразі мрія, аби він став летовищем міжнародного рівня, залишається мрією. Тому цього дня всі винуватці свята втішають себе тим, що Полтавщина стабільно входить до десятки найпопулярніших областей в рейтингу відомих брендів та місць відпочинку.

Стрічка новин