В Україні на фінішній прямій – розробка Стратегії розвитку системи МВС

Презентувати її основні положення до Полтави завітав радник Міністра внутрішніх справ Володимир Мартиненко. Журналістів він ознайомив із тим, які виклики сьогодення стоять перед системою та які кроки необхідні для формування потужного сектору національної безпеки.

Безпека, захист, сервіс для українських громадян – три основні завдання, які має на меті Стратегія розвитку системи МВС. Остання розрахована до 2020 року і охоплює 7 пріоритетів. Один із них – безпечне середовище. Він включає розвиток інститутів дільничних поліцейських та патрульної поліції, реалізацію принципу community policing тощо.

Володимир Мартиненко, радник Міністра внутрішніх справ України

- Створення в тому числі системи «112» – це така загальнодержавна програма, загальнодержавна система, куди б українські громадяни могли напряму звертатися. Знаєте, за аналогією «911» в Америці. І фахівці цього call-центру будуть визначати, які з екстрених служб підключати.

Серед пріоритетів також – протидія злочинності, яка передбачає підвищення ролі превентивної діяльності, впровадження інституту кримінальних проступків і нових процесуальних форм, розроблення єдиної електронної системи роботи з даними і матеріалами досудових розслідувань. Крім цього, Стратегія торкатиметься дотримання та забезпечення прав людини органами системи МВС, збалансованої міграційної політики, якості і доступності послуг, розвитку кадрового потенціалу та соціального захисту правоохоронців.

Володимир Мартиненко, радник Міністра внутрішніх справ України

- Всі ті, хто працює в системі, вони обов'язково мають бути, по-перше, кваліфікованими, з високим рівнем освіти, з високим рівнем культури. Ми над цим багато працюємо, відповідно, є така відкрита зараз кадрова політика. Там, де є коригування, якщо по комусь з'являються питання і у громадськості, і у журналістів, і взгалі в українського суспільства, то те можна коригувати, і насправді те коригується.

Положення Стратегії в Україні почали розробляти у березні. До цього часу їх виносили на обговорення в кожному регіоні. Цієї п'ятниці в МВС вже будуть підсумовувати усі зауваження та пропозиції громадськості.

Стрічка новин