Свою книгу презентував відомий історик та краєзнавець Віктор Дмитренко

У ній – про рідне місто у період Другої світової війни, масові розстріли та життя полтавців в період окупації

З 1 вересня 1942 року по 23 вересня 43 року офіційно територія Полтави під натиском нацистських окупантів перетворилася на Полтавський Гебіт. У цей період полтавці перебували у постійному страху, адже з першого і до останнього дня у місті діяли суворі правила та закони. Серед таких – і комендантська година, за порушення якої людей розстрілювали на місці, населенню заборонялося самовільно залишати місця постійного проживання, введено смертну кару за крадіжки та мародерство. Окрім цього, за будь-яку провину полтавців карали штрафами та примусовими роботами. Саме про ці важкі роки окупації у своїй книзі розповідає історик та краєзнавець Віктор Дмитренко.

Віктор Дмитренко, автор книги «Полтава в окупаційний період»

- Коли я у 1966 році переїхав до Полтави, зацікавився питанням масових розстрілів єврейського населення у нашому місті. Що характерно, якщо єврейського населення ростріляно 15 тисяч, то 5 тисяч було розстріляно тільки за один день. Запам'ятайте, 23 листопада 1941 року, 5 тисяч за один день, з ранку до ночі працювала розстріляна машина.

За даними перепису 1941 року, в Полтаві налічувалося 89 310 жителів, у той час як до війни населення міста складало 130 тисяч.

Окрім питань масових розстрілів, автор згадав і про історію створення пам'ятника Скорботній Матері та однойменного парку.

На презентацію книги «Полтава в окупаційний період» прийшли не лише історики, а й учні старших класів та ветерани, які на власні очі бачили картини, описані у книзі.

Стрічка новин