Не можна перенести і не можна будувати

Зведення дорожної розв'язки на шляху Полтава-Кременчук-Олександрія – під питанням. Під час реконструкції автошляху виникла проблема: представники газової компанії кажуть, що трубопровід, що проходить там, не можна перенести, але і зводити трасу на ньому заборонено. У будівельників інша ситуація: вони вже готують проект і запевняють, що для транспортної розв'язки іншого місця немає. Що робити – обговорювали під час засідання регіональної комісії з надзвичайних ситуацій.

Магістральний газопровід Диканька-Кременчук-Кривий Ріг звели у 60-х роках. Він забезпечує газом населення і підприємства 7 районів Полтавської області, до нього підключені полтавські розподільчі станції та видобувні підприємства.

Проблема виникла на початку осені. Нинішнього вересня на 78 кілометрі газопроводу почалися роботи з будівництва шляхопроводу. 

Володимир Кучерук, представник «Черкаситрансгаз»

- Дозвіл-згоду на проведення робіт в охоронній зоні товариство «Альтком» не отримувало. Розбивка газопроводу на місцевості не проводилась. Роботи, направлені на дотримання технічних умов, які були видані на прохання цієї фірми, щодо розробки проекту та переукладання газопроводу, не проводились і не виконувались.

Представники газової компанії кажуть: виявили порушення охоронної зони газопроводу і рух транспорту в необлаштованих місцях та роботу землерийних механізмів на відстані 70 метрів від проводу. Кажуть: склали акт заборони і роботи призупинились.

Володимир Кучерук, представник «Черкаситрансгаз»

- Хочу повідомити, що несанкціоноване пошкодження газопроводу може потягнути за собою важкі наслідки. Це відключення ділянки газопроводу довжиною близько 30 кілометрів. Припинення газопостачання. 20 вересня шляхове будівництво «Альтком» отримало дозвіл на будівництво 1 черги шляхопроводу в охоронній зоні. Згідно затверджених схем з обмеженнями. Тому хочу наголосити на виконанні технічних умов.

Питання розглядають під час засідання регіональної комісії з надзвичайних ситуацій. 

Представники служби автомобільних доріг області запевняють: трубопровід знаходиться паралельно і на відстані 120-160 метрів від автошляху на Олександрію. За їх словами, будівельні норми і сьогодні допускають мінімальну межу у 150 метрів. 

Володимир Нечипоренко, представник Служби автомобільних доріг у Полтавській області

- Але вона може бути зменшена за певних умов і обгрунтувань до 30-50%. Тобто, ця відстань може становити 75-100 метрів. Але в 2011 році був прийнятий закон, який поширив захисну зону навколо магістральних газопроводів до 200 метрів.

Таким чином, вся дорога опинилася у захисній зоні. Однак, кажуть дорожники, закон не забороняє її зменшити.

Володимир Нечипоренко, представник Служби автомобільних доріг у Полтавській області

- Треба ініціювати і виконати роботу, що дозволить привести до єдиного знаменника ситуацію і вписати у законодавче русло.

Дорога аварійна і її треба реконструювати. Перенести розв'язку просто нікуди. Керівники області закликають шукати компроміс.

Роман Товстий, заступник голови Полтавської ОДА

- Це і проектуванню тієї самої розв'язки, і по експлуатації самої автодороги. То якщо ми маємо норму 200 чи 150 метрів, і маємо 30-35% цього люфта, то ми приймаємо рішення, щоб підприємства працювали виключно в руслі закону. А закон передбачає можливості компромісу.

За кілька тижнів представники обох підприємств мають показати адміністрації, якої згоди досягли обидві сторони.

Стрічка новин