Вихідними в центрі Полтави працювало «Містечко USAID»

Наше місто – третя і остання зупинка Містечка у 2017-му. До нас цей проект побував у Луцьку та Одесі, кругом – на День міста.

Цього дня у центрі Полтави працює «Містечко USAID». Тут представлені 15 проектів та організацій, які співпрацюють з Агентством США з міжнародного розвитку та втілюють проекти безпосередньо у місті та у навколишніх територіальних громадах.

Ольга Мерцало, радник з інформаційних питань Агентства США з міжнародного розвитку USAID

- Ми дуже приємно вражені активністю полтавців. Це, напевно, чи не єдине місто, яке прокидається так рано, і з 11.00 години ми вже мали дуже багато людей у всіх палатках, тому, чесно кажучи, я так розумію, що людям цікаво все, що відбувається в їхньому місті.

Сфери, представлені тут, різноманітні: сільське господарство, освіта, право, енергоресурси, охорона здоров’я, фінанси. Олена читає дітям казку про хабармена, а потім разом з малечею розмальовують злодія. Все для того, щоб пояснити дітям про корупцію простими словами.

Олена Дмитренко, представляє Інститут Аналітики та Адвокації

- Для дітей це головний-головний ворог, який бере дуже багато коштів, незаконно. Я сподіваюсь, що діти розуміють все ж таки, що це. Але хабармен у нас в наручниках, тому всі розуміють, що це погано.

Мета роботи Містечка – підтримати реформи та зміцнити громадянське суспільство. Вся робота тут побудована за принципом інтерактивів, вікторин, конкурсів та розіграшів. Кожна сфера, представлена тут, орієнтована і на дітей, і на дорослих.

Ольга Гришко, програмний спеціаліст БО «Світло надії»

- У нас сьогодні працює консультативний пункт для дорослого населення, де ми розповсюджуємо інформаційні матеріали про ризики при виїзді за кордон, про правила безпечного працевлаштування. Для дітей у нас працює такий арт-майданчик-майстерня, де вони збирають валізу у подорож. Є можливість або розмалювати таку розфарбовочку, або зібрати вже готові заготовочки і скласти їх у валізу.

У секторі «Охорона здоров'я» відвідувачам пропонували пройти короткий курс надання першої домедичної допомоги, працювали мобільні амбулаторії. Черга до однієї з них – з бажаючих пройти експрес-тест на ВІЛ. Утім, говорять представники неурядових організацій, мешканцям міст та Полтавського району зробити це стало набагато простіше.

Сергій Жук, заступник виконавчого директора БО «Світло надії»

- В Полтаві, в Полтавській області вже завершено перший етап реформи медичної галузі, і саме – у сфері надання ВІЛ-послуг. Завдяки цій реформі на сьогодні будь-який мешканець Полтави, Кременчука і Полтавського р-ну може пройти тест на ВІЛ у свого сімейного лікаря, якщо є таке бажання.

Займає це традиційно 15 хвилин, а результат – так само конфіденційний.

Стрічка новин