Вперше у Полтаві, або початок доброї традиції

До Дня міста у Дендропарку провели АРТ-пікнік. Він – перший у своєму роді захід, який має на меті об'єднати полтавців у найбільшому парку міста. Утім, кажуть організатори, з нього тільки починається традиція пікніків. Планується, їх буде як мінімум два: навесні і восени.

Секретар Полтавської міської ради Оксана Деркач говорить: до неї звернулися активні полтавки з пропозицією започаткувати у Дендропарку традицію пікніків. Сама ідея простих посиденьок переросла у день для всієї родини.

Дар'я Сотнікова, співорганізатор АРТ-пікніка у Дендропарку

- Ідея була просто закрити пікніковий сезон саме у Дендропарку, тому що тут дуже красиво, і просто зібрати якусь їжу, гарну музику і все. Але потім це все зросло до тих рівнів, як ви можете бачити.

У Дендропарку місця вистачило для всіх ідей, а їх справді було немало. Верхня локація, яка мала назву «Шведський ліс», почала працювати першою: борці, майстер-клас із самооборони, стрільба із лука. Для тих, хто полюбляє велоспорт, обладнали парковку, запланували екскурсію до Поля Полтавської битви велосипедами з екскурсоводом.

Яна Горохова, співорганізатор АРТ-пікніка у Дендропарку

- Ми хотіли звернути увагу на те, що відпочинок на природі - це не тільки посиденьки і їжа, це може бути цікаво, це може бути активно, це може бути пізнавально, і на цьому саме хотіли зробити наголос.

Чи не найбільше локацій продумали саме для дітей. Для них тут розваги – від простих розмальовок дерев'яних фігур до міні-школи з вивчення англійської мови.

Оксана Деркач, секретар Полтавської міської ради

- Для дітей дуже багато різного роду розваг: і йога, і майстер-класи по грі з футболу, і ліпити можна навчитись пельмені, також їх продегустувати, вони будуть зварені, різні дегустації пряників, іншої їжі... Я навіть не знаю переліку всіх тих підприємств, тих закладів, які беруть участь сьогодні.

Для дорослих – душевна музика у виконанні маленького оркестру та бардів, а також – духмяний чай і смачний куліш. На спортивній локації відвідувачам, кількість яких упродовж дня невпинно збільшувалась, пропонували зайнятись йогою і пройти курс самооборони. 

Подарунком для всіх полтавців, які люблять відпочивати у Дендропарку, стала ще одна пара лебедів. Їх цього ж дня привезли до нової домівки і випустили на ставок.

Михайло Шлафер, директор Дендропарку

- Ми давно декларуємо, що парк всіх об'єднує, тому можна подивитися, що з лебедів можна брати приклад. От як вони об'єднуються всі разом, я думаю, що навколо Дендропарку наші полтавці також об'єднаються.

Організатори говорять: саме полтавці допомогли зробити АРТ-пікнік таким, яким вони його бачили із самого початку. Наступного разу, навесні, сюди запрошують ще більше містян. Обіцяють: і місця, і розваг вистачить усім.

Стрічка новин