Вогняний понеділок: 5-річного хлопчика у Полтаві надзвичайники винесли із зачиненої квартири

Сусіди почули запах диму. Потім – крики маленької дитини про допомогу – вона опинилася замкненою у власному будинку. Доки сусіди чекали на рятувальників, хлопчик перестав відповідати. Коли вогнеборцям вдалося потрапити до приміщення, одна із кімнат вже була охоплена стихією.

Пожежу, що зайнялася у квартирі на шостому поверсі у дев'ятиповерхівці в Полтаві по вулиці Героїв Сталінграду, помітила мешканка цього ж будинку. Жінка відкрила кватирку і побачила незначний дим. 

Тетяна, сусідка

- Був не від цигарок, а пластмаса. На очах він ставав дужчим. Я одразу побігла і схопила телефон.

Донька Тетяни почала викликати сусідів поверхом вище. У квартирі, де жінки запідозрили пожежу, ніхто не відповідав.

Тетяна, сусідка

- А потім стала дитина стукати і кричати: «Тьотю, врятуйте, тьотю, допоможіть!». Донька з ним спілкувалась через двері, щоб він міг якось врятуватись. А потім він не відповідав вже...

О 9.40 про пожежу виклик отримали рятувальники. Вогнеборцям на місці події довелося зрізати двері, аби потрапити до приміщення квартири.

Василь Юхименко, командир відділення 4-ї Державної пожежно-рятувальної частини

- Ми обрізали їх бензорізаком, зняли. І при вході я почув, що плаче дитина. Підійшов, дивлюсь – він накритий. Я взяв його на руки і виніс.

Хлопчик сховався у сусідній кімнаті на ліжку під ковдрою. Приміщення було задимленим настільки, що рятувальникам довелося просуватися до дитини навколішки. У сусідній кімнаті вирувала пожежа. 

Світлана Рибалко, керівник прес-служби ГУ ДСНС Полтавщини

- Також під час пожежі через сильне задимлення було проведено евакуацію двох мешканців будинку з верхніх поверхів. До гасіння пожежі залучалось 11 осіб особового складу та три одиниці техніки. Пожежу було локалізовано о 9 годині 57 хвилин та ліквідовано о 10.17. Причина пожежі встановлюється.

Дитину передали поліцейським, а згодом – лікарям швидкої. Попередній діагноз – отруєння продуктами горіння. Правоохоронці кажуть, раніше матір дитини не притягували за недбалість. 

Роман Грішин, представник відділу комунікації ГУ НП у Полтавській області

- Як пояснила мати, вона була з іншою дитиною у лікарняному закладі. Зараз поліція працює з матір'ю. Складено адміністративний протокол за статтею 184 – це невиконання батьківських обов'язків.

Вже пізніше рятувальники повідомили: причина загоряння – коротке замкнення електромережі.

Стрічка новин