В ООН рекомендують Україні зняти низку обмежень свободи пересування з Кримом

В ООН рекомендують Україні зняти низку обмежень свободи пересування з Кримом

В Управлінні верховного комісара ООН з прав людини (УВКПЛ) владі України рекомендують використовувати всі можливі засоби для захисту прав своїх громадян в окупованому Криму, зняти зайві обмеження для свободи в'їзду/виїзду на півострів, спростити для громадян України, які живуть там, доступ до отримання документів, освіти та інших послуг.

"УВКПЛ рекомендує уряду України всі доступні юридичні та дипломатичні засоби для сприяння і забезпечення реалізації прав людини для жителів Криму. Розслідувати в межах можливостей порушення і зловживання правами людини в Криму, а також порушення, вчинені на материковій частині України, у зв'язку з "цивільною блокадою" Криму", - йдеться в доповіді про ситуацію з правами людини в тимчасово окупованому Криму, оприлюдненій на сайті офісу верховного комісара ООН з прав людини.

В ООН закликають Україну прибрати всі "непотрібні" обмеження свободи пересування до Криму та з Криму й забезпечити, щоб периметр замінованої території поблизу контрольних пунктів в'їзду-виїзду "Каланчак" і "Чаплинка" в Херсонській області було видно й добре захищено.

"Рекомендується спростити доступ до документів про цивільний стан, освіти та інших державних послуг для жителів Криму і внутрішньо переміщених осіб", - зазначається в доповіді.

В УВКПЛ ООН також рекомендують підтримувати діалог між омбудсменами України та РФ для сприяння добровільній передачі українських в'язнів, які утримуються в Криму, до пенітенціарних установ на материковій частині України.

Стрічка новин