74 роки Полтава не знає окупації

День міста 23 вересня багато років починається з покладання квітів до Меморіалу Солдатської слави. Вклонитися захисникам і подякувати свідкам Другої світової й цього разу зібралося керівництво міста й області, духовенство, військові.

На День міста цей меморіал перетворюється на святиню. Вічний вогонь, який тут горить, щодня нагадує про тисячі покладених за визволення Полтави життів, а на День міста й 9 травня вклонитися полеглим приходить вся активна спільнота.

Цього літа пішов з життя останній визволитель Полтави – Олександр Федорович Заїкін. На сьогодні у місті – близько 300 учасників бойових дій у Другій світовій війні. І щороку свідків тих подій – все менше.

Андрій Матковський, депутат Полтавської міської ради

- Для мене велика честь, що я майже знаю всіх нині живих, які серед нас, ветеранів, учасників війни, на жаль, їх дуже мало. Що в свій час я мав можливість спілкуватися з Героями Радянського Союзу, Кавалерами Орденів Слави, визволителями Полтави, яких було більше двох десятків, я особисто з ними спілкувався, і дуже добре пам'ятаю їх розповіді. В цей день ми маємо не забувати і поклонитися всім людям, які віддавали своє життя заради нашого майбутнього.

Показово те, що такі покладання квітів об'єднують молодше покоління.

Олександр Мамай, Полтавський міський голова

- На День визволення нашого міста саме 23 вересня мене на цю славетну площу водили ще мої батьки, коли я був маленьким. І сьогодні дуже приємно бачити не просто молодь, а бачити тих людей уже поважного віку, які видно, що прийшли сюди з душею, аби вшанувати пам'ять тих всіх хлопців, тих всіх бійців, які визволяли наше місто, а потім – всю незалежну нашу країну.

Біля Меморіалу цього дня – сотні полтавців. Більшість з них сюди приходять щороку. Вони не застали війну, проте їхніми руками відбудовувалася Полтава після неї.

Петро Меркулов, полковник

- Ми будували це місто, зводили, до речі, моя фірма, яка тут працювала - військово-будівельне управління, в Полтавській області побудувала 12 будинків. Мені є чим пишатися, є до чого прагнути, тому що ті люди, для яких ми будували, вони живі, і хочуть жить нормально.

Найбільше говорять про мир. Його зичать ветеранам, молоді, одне одному, аби більше не доводилось зводити меморіалів.

Оксана Деркач, секретар Полтавської міської ради

- Полтавцям бажаю, щоб був мир, тому що сьогоднішній день ще раз нагадує нам про ті події, про Велику Вітчизняну війну, про те, що в нас немає зараз миру в Україні, і найбільше, що нам потрібно, для українців зараз, це щоб наступив мир.

Стрічка новин