Якщо держава не відзначає – це роблять люди

У Полтаві нагородили нагрудними знаками кіборгів та захисників Пісок. Дехто із них взагалі не мав жодного знаку за свій героїзм.

Він з Кіровоградської області. Але служив разом із полтавцями. Кіборг з позивним «Дід» в Донецькому аеропорту був двічі: у листопаді, а потім у грудні. Вдруге його вивозили, як трьохсотого. 

Олександр Мосулега, кіборг з 93 ОМБр

- Ми заходили на 20 діб як піхота. І коли вони виходили – підбили танк, підбили беху, підбили БТР. От не стільки там було страшно сидіть, як страшно було виходити. Як 20 діб там просиділи, а потім виходить, щоб тебе підбили – звісно, страшно.

Олександр пройшов Афган. Дружина, каже, не відмовляла, коли зібравсь йти на Схід у 2014. Добровольцем пішов і обороняти аеропорт. Але кіборгом себе не називає.

Олександр Мосулега, кіборг з 93 ОМБр

- Ми не можем сказать, що ми – кіборги, що залізні. Ми такі самі люди, як і всі. Але просто налаштовувались, підтримували одне одного, через це так і було. В Афгані якщо і було, то реактивні снаряди маленькі прилітали. Максимум 62 міліметра було. А тут – крупно. Ми в аеропорту як були, по нас 152. І касетними, і всім підряд по нас шугували.

Зараз він на групі через снаряд з танку. Каже: прилетів не вчасно. Але на Схід їздить як волонтер. І підтримує побратимів. Сьогодні – у Полтаві, де вручають відзнаки захисникам – Пісок та Донецького летовища. 

Дмитро Кащенко, підполковник Збройних сил України

- Там будуть за Донецький аеропорт, бо дуже багато з особового складу, які брали участь в обороні Донецького аеропорту, не були відзначені взагалі нічим. Нагорода волонтерська «За оборону Донецького аеропорту». Як на мене, вона варта у деяких моментах більше, ніж державна нагорода.

Серед хлопців ця медаль вважається цінною і важливою. Але самі вони з журналістами спілкуватись не хочуть. За них говорять побратими. 

Дмитро Кащенко, підполковник Збройних сил України

- Він, будучи начальником служби правопорядку Донецька, забрав усю зброю, яку зміг, і забрав особовий склад, який захотів вийти на територію, підконтрольну Україні. Для мене це показник героїзму, показник любові до Батьківщини.

Відзнаки отримують 40 полтавців, які були в аеропорту, та ще 13 захисників Пісок. Усіх їх, кажуть волонтери, перевіряли.

«Сова»

- У нас після аеропорту з'явилося дуже багато кіборгів, які там і близько не були. Якими силами вони захищали той аеропорт, знають тільки ті, хто там був. Через те вони просто повинні отримати відзнаку за те, що вони зробили для країни. І якщо в нас держава не може цього зробити, я вважаю, що мають люди це зробити.

Стрічка новин