Околиці теж святкують

У Ліску відзначили одразу дві пам'ятні дати – День визволення Полтави та 50-річчя встановлення монументу загиблим односельчанам. Свято – традиційне. Місцеві жителі щороку збираються на березі озера за великим столом на польову кашу та концерт.

У цьому селищі – люди привітні і дружні. Щороку у вересні всією громадою вони збираються на березі озера – на місці, яке вважають і пам'ятним, і дорогим. Тут 50 років тому власними коштами люди встановили обеліск загиблим землякам.

Зінаїда Обакумова, голова селищного комітету с.Лісок

- Представники селища воювали на всіх фронтах Другої світової. Могили розкидані зі сходу на захід. Рідні не мали змоги відвідати могили своїх близьких. І вирішили матері, вдови, діти зібралися, склали списки, перевіряли. Тут у нас – 70 прізвищ загиблих земляків.

Відтоді День Перемоги та Визволення Полтави зустрічають завжди тут. Цьогоріч на 23 вересня припадає ще й ювілей зведення пам'ятного знаку. Жителі селища збираються за довгим столом: і молодь, і найстарші полтавці. Серед найповажніших – 92-річний ветеран Федір Кондратенко. Він спілкується із молоддю, ділиться спогадами і завжди залюбки йде на свято.

Федір Кондратенко, ветеран Другої світової війни

- У 42 році, коли німці прорвали оборону під Ростовом і пішли колоною: одна – на Сталінград, інша – на Кавказ, я жив в Анапі, це Північний Кавказ. Нас, 17-річних, у 42 році достроково призвали.

Традиційно у Ліску відбувається концерт і варять польову кашу – це традиція, започаткована ще ветеранами. Приїздять до полтавців і гості. Команда Андрія Матковського тут не вперше. 

Андрій Матковський, депутат Полтавської міської ради

- Мені дуже приємно було вітати полтавців, своїх виборців з великим святом для всієї Полтави. Селище Лісок, до речі, дуже гарно голосувало за нашу команду і за мене особисто. Я думаю, вони не помилилися. Бо депутат, який зараз працює в селищі, активно співпрацює з громадою, і дуже багато зроблено.

Цьогоріч активно взялися покращувати умови проживання людей: заасфальтували дорогу і відремонтували шляхи, встановили нові світильники, а в садочку встановили нові вікна, і зараз продовжують ремонтні роботи. А тепер – вітають людей.

Андрій Матковський, депутат Полтавської міської ради

- Дуже приємно, що люди, які живуть у селищі – і сиві ветерани, і діти війни, і багато молоді, за 50 років вони не забули, що наші діди, батьки не жалкували свого життя для нашого майбутнього. І сьогодні згадують наших визволителів. Я із задоволенням приєднуюсь до привітань і хочу побажати всім полтавцям чистого неба, щастя, достатку, а нашій любій Полтаві – процвітання і всього найкращого в майбутньому!

Стрічка новин