Полтавському військкомату виповнилось 80 років

Перші згадки про комісаріат з'явились ще 1918 році, а вже за рік на Полтавщині створили такий мобілізаційний орган. Тоді він називався Губернський військовий комісаріат. 22 вересня 1937 року заснували Полтавську область, а вже наступного дня – обласний військкомат.

Заснували область та відкрили комісаріат. Раніше – до 1937-ого року – його називали губернським. Та вже в 40-их він став обласним. Тут займалися призовом на військову службу, готували до мобілізації, а ще формували систему військкоматів як таку.

Едуард Бородай, заступник військового комісара Полтавської області

- Коли я прийшов у військовий комісаріат, то всі Збройні сили знаходилися на етапі оптимізації, скорочення та обмеження функцій. Змінилося вже все після 2014 року, коли потрібно було негайно укомплектовувати Збройні сили, бо почалась війна.

80 років він функціонує як обласний орган військової мобілізації. Щоправда, раніше штат був більший – понад 200 чоловік. Скільки військових працює зараз – тут не зізнаються, бо не можна. Та кажуть, що працівників у військкоматі поменшало в рази.

А от кількість мобілізованих не є таємницею.

Едуард Бородай, заступник військового комісара Полтавської області

- За всі 6 хвиль мобілізації через військовий комісаріат пройшло 9 тисяч мешканців Полтавщини. Коли часткова мобілізація була призупинена (у 2015 році), відновили набір на строкову службу. 2 рази на рік призиваємо 500-600 чоловік.

Цей чоловік кар'єру військового розпочав 20 років тому. Прикладом став дядько-армієць. А далі – навчання в Інституті зв'язку, розподіл по містам. Андрій потрапив до Ужгорода, потім – Мукачево, Червоноград, Львів. Та два роки тому він повернувся на Полтавщину – до обласного комісаріату.

Андрій Налчаджі, офіцер

- Це життя моє, я з 16 років там. Я займаюсь призовом на контрактну службу військовослужбовців. Вважаю, це є майбутнім нашої армії, нашої держави.

Серед плюсів військової кар'єри службовці називають: стабільну заробітну плату та чоловічу дружбу. Та є і мінуси: забезпечення та соціальний захист військовослужбовців.

Стрічка новин