Українські багатії - другі за купівлею паспортів ЄС

Українські багатії - другі за купівлею паспортів ЄС

Серед тих, хто придбав європейський паспорт, який за гроші пропонує Кіпр, щонайменше 20 українських та понад 100 російських багатіїв.

Щонайменше 20 українців у 2016 році купили громадянство Кіпру і отримали паспорт ЄС. Про це в інтерв'ю повідомила одна з авторок розслідування про придбання громадянства у ЄС за гроші, італійська журналістка-фрілансерка Сара Фаролфі. Імена володарів європейських паспортів з України журналістка поки не називає, оскільки готує найближчим часом серію викривальних публікацій.

"Серед цих імен є суперечливі постаті. Їх не так багато, як серед росіян у списку, але також є", - розповідає Сара Фаролфі. За її словами, серед 300 прізвищ осіб, які торік купили громадянство Кіпру, більше ста є громадянами Росії.

За словами журналістки, росіяни посідають перше місце за чисельністью куплених паспортів ЄС минулого року. На другому місці - українці.

За даними Фаролфі, ще десятеро українців купили торік за півмільйона євро так звану "золоту візу" у Португалії. Віза надає дозвіл на проживання і роботу в країні щонайменше на 6 років, а згодом і право на натуралізацію. Окрім українців, торік португальську "золоту візу" придбали і 60 росіян.

Фаролфі додає, що до неї потрапили не усі списки громадян з-поза меж ЄС, які купили європейські паспорти. Тож вона переконана, що імен з РФ та України може бути набагато більше. За даними кіпрської влади, за чотири роки роботи програми натуралізації за гроші було продано 1300 паспортів.

Раніше в одній зі статей, опублікованих The Guardian, журналісти вже називали імена українських бізнесменів Ігоря Коломойського та Геннадія Боголюбова, які також придбали громадянство ЄС, інвестувавши в Кіпр.

Починаючи з 2013 року, кіпрське громадянство надається особам, які вклали щонайменше два мільйони євро в нерухомість, або 2,5 мільйона євро в державні цінні папери чи кіпрські компанії. При цьому новоявлений власник кіпрського паспорта не повинен здавати жодних мовних тестів або постійно проживати на острові.  

Стрічка новин