Оглядова піша екскурсія зібрала у Полтаві понад 200 чоловік

Так у місті реалізують проект «Таємнича Полтава» – знайомлять містян із невідомими пам'ятками та розвінчують історичні міфи.

Дві сотні полтавців та чотири екскурсоводи – так у Полтаві зібралися на безкоштовну оглядову пішохідну екскурсію. Захід, починаючи із 2013, в рамках проекту «Таємнича Полтава» проводять у місті щороку.

Цього разу полтавці й туристи мали змогу прогулятися містом у супроводі помічників-гідів. 

Усіх бажаючих поділили на 4 групи. Стартували від Краєзнавчого музею кожна група з окремим марштуром і екскурсоводом. 

Артур Ароян, екскурсовод, член туристичного клубу «In Green»

- Маршрути взагалі-то проходять по історичному центру міста. Звичайно, це зручно для пішохідного руху, але в той же час будуть торкатися різних його ділянок. Звичайно, є такі об'єкти, як той же Краєзнавчий музей, які в принципі не можна оминути взагалі, і найвизначніші пам'ятки. Вони будуть, звичайно, у всіх маршрутах. А так вони будуть трішки відрізнятися, аби урізноманітнити і не перетинати велику кількість людей разом.

На оглядову екскурсію завітала і Галина. Жінка мешкає у Полтаві 29 років.Три роки тому дізналася про проект і почала приходити на екскурсії. Говорить, що тепер для себе відкриває Полтаву по-новому.  

Галина Лагно, полтавка, учасниця пішої екскурсії

- Не знаю, просто ти дізнаєшся історію будинків, про які б не міг би подумати, що це таке, що є аналоги. На цих будинках немає табличок, що вони складають історичну спадщину. Ніде не можна прочитати про їх історію, а на цій екскурсії дають змогу дізнатися більше про своє місто.

Організатори говорять, з кожним роком все більше людей долучається до проекту. У групі – уже близько восьми тисяч людей. Залучають зазвичай через соціальні мережі.

Євген Бажан, волонтер проекту «Таємнича Полтава»

- Є сайт нашого клубу, є група у Фейсбуці, ВКонтакті і люди реєструються. Плюс поширюємо рекламку серед наших туристів. Воно вже як сарафанне радіо: і по телебаченню, і по радіо виступала наша керівниця і поширювала таким чином у засобах масової інформації.

Стрічка новин