Неповнолітні менше скоюють крадіжок, натомість більше – розбійних нападів

Кількість останніх випадків серед представників цієї вікової категорії зросла у 10 разів. Про профілактику правопорушень серед дітей, а також про поширення сімейних форм влаштування дітей-сиріт йшлося  на засіданні Координаційної ради при обласній адміністрації.

174 кримінальних правопорушень, учинених дітьми або за їх участю, – за 8 місяців поточного року. Цей показник на третину менший, ніж був в аналогічний період 2016-го. У структурі правопорушень, кажуть поліцейські, спостерігається спад крадіжок майна та шахрайств, натомість збільшуються інші види злочинів.

Тетяна Порохня, ст. інспектор відділу ювенальної превенції ГУ НП в Полтавській області

- Збільшилося вчинення неповнолітніми злочинів, пов'язаних із замахом на життя та здоров'я, а саме – розбоїв (більш ніж у 10 разів – з одного до 11) та грабежів (на 42,8 – з 7 до 10).

Правопорушенням серед неповнолітніх та їхній профілактиці присвячене засідання Координаційної ради у справах дітей. Протягом року в області з метою попередження дитячої безпритульності, бродяжництва та жебракування відповідні служби проводили профілактичні рейди. Під час них виявили 122 дитини, 52 з них вилучено.

Інна Конончук, начальник служби у справах дітей Полтавської ОДА

- Загалом у поточному році до суду подано 63 заяви щодо позбавлення батьків батьківських прав або відібрання дітей без позбавлення стосовно 102 дітей. Судами прийнято відповідні рішення стосовно 79 дітей.

У той же час загальна кількість дітей-сиріт та позбавлених батьківського піклування протягом року зменшилася на 1,5% завдяки поширенню сімейних форм виховання. 

Інна Конончук, начальник служби у справах дітей Полтавської ОДА

- Станом на перше вересня поточного року загалом усиновлена 41 дитина, з них – лише 5 усиновлені громадянами іноземних держав. Створено одну прийомну сім'ю, два дитячих будинки сімейного типу, в ці та інші сім'ї влаштовано 22 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

На пожвавленні роботи у цьому напрямку учасники засідання звернули увагу представників об'єднаних територіальних громад.

Роман Товстий, заступник голови Полтавської ОДА

- На даний момент звертаюся і буду звертатися протягом всієї наради до керівників ОТГ, щоб вони не залишали без уваги цей напрямок. Тому що є такі не дуже гарні прецеденти, коли говорять: це ваші повноваження, держава кошти на це витрачає, і ми від цього осторонь. Ні, шановні, так не буде.

На Полтавщині у 40 дитячих будинках сімейного типу та 154 прийомних сім'ях виховуються 518 дітей.

Стрічка новин