Польове рейдерство

Полтавські агрофірми сперечаються за земельні ділянки. Засівати їх, кажуть, доводиться разом з поліцією. І хто перший встигає це робити – той, фактично, і є орендарем. Утім, податки за користування землею вже сплатили одразу кілька сторін конфлікту. Що буде з врожаєм і як зробити, аби до юридичного врегулювання ситуації не виникало надгострих ситуацій на полях – обговорювали в обласній адміністрації учасники спеціально створеного штабу захисту представників агробізнесу від рейдерів.

Самовільне захоплення земельних ділянок. В обласній адміністрації розглядають суперечки агрофірм. Для цього спеціально створили штаб захисту від рейдерів. Питання перше – конфлікт у Лохвицькому районі між трьома агрофірмами. Представники першої говорять: в державному реєстрі не знайшли обмежень землі і взяли ділянки в оренду. 

Микола Бондар, керівник ТОВ «Токарі»

- Із «Бізнес-контактом» ми провели договір обміну, тому що більша частина цих земель була на території господарств, які обробляли вони. Я встиг зі 180 га засіяти – не засіяв тільки 5,2 га. СТОВ «Богданівське» засіяло 65 га. Це з тим, що коли вони орали, ми викликали поліцію.

Представники іншої фірми запевняють: вони офіційно орендували земельні ділянки. І перші, і другі сплатили за це податки. У кожного – свої доводи і аргументи. Розібратися на попередніх засіданнях штабу доручили Держгеокадастру. Його керівник говорить: перевірка ще й досі триває. Але порушення побачили в діях усіх сторін.

Вадим Чувпило, начальник ГУ Держгеокадастру у Полтавській області

- Дійсно, ділянки використовуються. Сільська рада надала всі необхідні матеріали, аби дійсно можна було об'єктивно оцінити ситуацію. Щодо районної державної адміністрації, то, шановний головуючий, я виношу клопотання про те, щоб ви залучили адмінресурс. Оскільки Лохвицька районна державна адміністрація відповіла на наш запит: пошук інформації може тривати, за їх підрахунками, до 20 календарних днів.

Представників агрофірм правоохоронці закликають до здорового глузду. 

Денис Захарченко, заступник начальника ГУ НП в Полтавській області

- Яким чином ви нас проінформуєте, щоб ми знали, хто збиратиме врожай?  Бо будь-які силові суперечки будуть жорстко нами присікатись. Ми не допустимо якихось дій чи зброї, неправомірних дій.

Подавати до суду, кажуть аграрії, – надто дороге задоволення. Тому суперечка поки не вирішена. В адміністрації просять керівників бути юридично грамотними.

Роман Товстий, заступник голови Полтавської ОДА

- Дослідження відбудеться і Держгеокадастром, і правоохоронними органами, і органами юстиції щодо правомірності використання землі. Це буде потім. Зараз питання урожаю. Якщо є процедура, але я не дуже розбираюся в процесі повернення тих сплачених податків, це і оренда землі, і так далі. Вони відбулися тим чи іншими підприємствами. Є ця можливість процедурна – давайте пропонувати так.

Засідання штабу обіцяють проводити і надалі, і тримати питання на контролі.

Стрічка новин