Департамент охорони здоров’я США відвідав Полтаву

Департамент охорони здоров’я США відвідав Полтаву

У Полтавський обласний Центр профілактики ВІЛ-інфекції та боротьби зі СНІДом задля ознайомлення з проектами, які фінансуються СDС, проведення зустрічей з національними партнерами та розгляду нових напрямків надання технічної допомоги прибули представники Департаменту охорони здоров’я США (СDС).

Вели розмову про охорону здоров'я регіональний помічник директора країн Азії та Європи всесвітніх програм із ВІЛ/ТБ Джон К.Вільямс, директор глобальної програми з питань боротьби з ВІЛ/ТБ в Україні Чальз Вітек та заступник Генерального директора з нагляду за інфекційними хворобами ДУ «Центр громадського здоров’я Міністерства охорони здоров’я України» Лариса Гетьман. 

За словами головного лікаря Полтавського обласного Центру профілактики ВІЛ-інфекції та боротьби зі СНІДом Оксани Даниленко, Полтавська область одна з перших в Україні здійснила децентралізацію послуг з консультування та тестування на ВІЛ. Інновації у сфері ВІЛ/СНІДу впроваджуються за підтримки директора Департаменту охорони здоров’я Полтавської ОДА Віктора Лисака.

«Проведено навчання фахівців первинної ланки медико-санітарної допомоги та безкоштовне забезпечення швидкими тестами завдяки фонду «БФ Вільяма Дж.Клінтона» та «AHF» (БФ АнтиСНІД)», - зазначила Оксана Даниленко.

Під час заходу анонсували  відкриття окремого структурного підрозділу Центру – «Мобільна Амбулаторія» для надання профілактичних послуг ключовим групам населення, який розпочне роботу з 1 жовтня поточного року. В області триває реалізація проекту «Доступ спільнот до послуг з догляду та лікування ВІЛ через зміцнення системи охорони здоров’я –ACCES», передає Полтавська ОДА.

Учасники заходу  ознайомилися зі станом експлуатації Єдиної системи епідеміологічного та клінічного моніторингу поширеності ВІЛ-інфекції, одним із регіонів дослідної експлуатації якої стала Полтавська область. Заклади охорони здоров’я, що взяли участь у дослідній експлуатації, забезпечено комп’ютерним обладнанням (придбаним за підтримки Федерального агентства Центру контролю та профілактики захворювань США (СDС)».

Стрічка новин