Полтавців відзначили премією Володимира Короленка

У четвер в літературно-меморіальному музеї письменника відбулося урочисте нагородження лауреатів. Цьогорічний призовий фонд становить майже 24 тисячі гривень: для відзначення переможців та заохочення.

Софія Перехрест, лауреат міської премії імені В.Короленка

- Місце святе це, натхненне

Тут возвеличують слово:

Могутнє, палке, незбагненне

Софія – дев'ятикласниця. Цей вірш про Володимира Короленка написала сама.

Софія Перехрест, лауреат міської премії імені В.Короленка

- Коли я була маленька, мама читала мені «Сліпого музиканта» та «Діти підземелля». І вже в школі я знайомилася з біографією цього великого письменника. Він показує всім, що кожна людина повинна бути людяною, і що кожен має свою мету і повинен її досягнути.

На садибі Короленка сьогодні збирається талановита молодь. Тут відзначатимуть лауреатів щорічної премії імені письменника. 

Олександр Мамай, Полтавський міський голова

- Що Короленко, що Панас Мирний – письменники, які дуже довгий час провели в нашому місті і не залишаються осторонь наших дітей. І дуже приємно, що сьогодні молодь не залишається осторонь всіх цих подій.

Частий гість садиби – Влад Борисенко. Він – керівник молодіжного театру «Антракт».

Влад Борисенко, лауреат міської премії імені В.Короленка

- Ми протягом, мабуть, вже 4 років активно співпрацюємо разом з музеєм Короленка. Постійно ставимо вистави, постійно беремо участь у різних заходах. І, фактично, навесні цього року ми поставили виставу за мотивами романів та повістей Короленка. За що, фактично, і отримали премію.

Серед цьогорічних учасників та переможців премії – і наш колега. Андрій Дємідов допомагав зберегти спадщину Володимира Галактіоновича.

Андрій Дємідов, лауреат міської премії імені В.Короленка

- Атмосфера, яка дала життя нашому проекту, завдяки якому можна було ознайомитися з шедеврами світового німого кіно під музику живого роялю. А також відзнято та показано в ефірі телеканалу «Місто» декілька історичних нарисів. Було виконано роботу з переведення на цифрові носії частини фондів музею.

Премію у Полтаві започаткували у 2003 році. Цьогоріч її вручають вже вчотирнадцяте. Відзначають письменників, науковців, митців, юристів, представників ЗМІ, діячів, творчу молодь і меценатів. Призовий фонд цьогоріч складає 23 з половиною тисячі гривень. 

Олександр Мамай, Полтавський міський голова

- Кожного разу, коли ми відвідуємо такі заходи, ми бачимо, що діти перевершують нас самих. І сьогодні це не виключення. Ми премію збільшили в два рази. І приємно, що і лауреатів збільшилось у два рази.

Стрічка новин