Долина смерті у Полтаві

Урочистості з нагоди Дня міста у Полтаві розпочато. Ветерани Другої світової, афганці, чорнобильці, учасники АТО – всі зібрались біля символічних місць у Полтаві. Пам'ятник Зигіну, воєначальнику Ватутіну, Гришкін ліс, де розстріляли солдатів, та меморіал героям-авіаторам – скрізь лягли квіти.

Пам'ятник Зигіну. Стрункий, величавий, суворий. За кілька хвилин до його підніжжя покладуть сотні гвоздик.

Діти – у білих сорочках, з квітами; сивочолі діди – у військовій формі, з медалями. Так вони згадують про свої бойові заслуги перед Батьківщиною. 

Іван Дворцов до пам'ятника Зигіну приходить кілька разів на рік, обов'язково – на День Перемоги і День міста.

Іван Дворцов, ветеран

- Це свято в душі кожної людини, кожного громадянина, який поважає себе, Батьківщину свою.

А це вже інший меморіал – пам'ятник генералу Ватутіну. 

Степан Лукасевич, голова ради ветеранів Київського району 

- Командуючий фронтом, який тут разом зі своїми частинами проходив, звільняючи цей район. А потім вийшов у напрямку звільнення столиці нашої Батьківщини – міста-героя Києва.

Він пам'ятника Ватутіну переїжджають до Гришкіного лісу. Його називають «долиною смерті». Там в часи Другої світової, під час окупації Полтавщини, розстріляли 2 тисячі солдат. Про це «кричить» братська могила, що в глибині лісу.

У зеленому костюмі та з трьома зірками на плечах. Балерій Балинський виконував інтернаціональний обов'язок в Чехословаччині. Медалі на лівій частині грудей – ті, що заробив за 32 роки в Збройних силах України. Медалі на правій стороні – зовсім новенькі, ті, що одержав за «патріотичну активність» в повоєнні роки.

Валерій Балинський, ветеран

- Я був лейтенантом військового звання. Мені було 25 років. Я був обстріляний в колоні. Слава Богу, кулі пройшли повз мене. Вічна слава тим, хто нас захищав, і тим, кого вже немає у живих.

Пам'ятник Зигіну – погруддя Ватутіну – Гришкін ліс – Авіамістечко – це вже остання локація в маршруті. Тут біля літака зібрались сотні людей. 

Сергій Синягівський, голова Київської районної у м.Полтаві ради

- 74 роки минуло, коли наша красуня-Полтава була визволена від німецько-фашистських загарбників. Я думаю, що залишилось після цього?! Фактично, суцільна руїна. Та сьогодні ми можемо сказати з гордістю, що Полтава розвивається та квітне.

Вже в суботу у Полтаві відзначатимуть День міста. Свято символізує визволення від німецько-фашистських загарбників у 1943-му році.

Стрічка новин