В обласній бібліотеці говорили про становище книг під час війни

Організатори кажуть: такий захід проводиться вперше і є символічним. Гостями ретроспективи були учні однієї з полтавських шкіл, які цікавляться історією рідного краю.

Більше половини бібліотечного фонду Полтави було втрачено у роки війни. 

За словами історика Віктора Ревегука, збирати інформацію про частину фонду, який було знищено, важко. Адже цілісної статистики про втрати не існує. Дані довелося збирати по архівах.

Віктор Ревегук, історик

- Було багато заарештовано членів націоналістів, скажімо, українських націоналістів, які працювали у царині культури. І там у їх, коли заарештовували, заводили кримінальні справи. Ці кримінальні справи зберігаються в архіві СБУ. І ото значить, вивчаючи ці кримінальні справи, знаходиш, як ото курка зернята знаходить, якісь відомості про культуру, бібліотеку, стан бібліотек. Оце таким чином я збирав.

Віктор Ревегук - автор монографії «Полтавщина під німецькою окупацією», окремий розділ якої присвячений культурі, а також життю бібліотек під час війни. 

Юлія Крамарєва, завідуюча відділом соціокультурної діяльності Полтавської обл. бібліотеки

- Як зараз у нас культура переживає певний такий розквіт, так і тоді, під час війни. Це при тому, що вона заборонялася, при тому, що офіційно її не існувало, все одно культура не припиняла існування ні на одну хвилину.

Традиція книгозбереження не перервалася під час німецької окупації, а триває і досі. 

Юлія Крамарєва, завідуюча відділом соціокультурної діяльності Полтавської обл. бібліотеки

- Тобто, оця червона нитка книгозбереження, традиція книгозбереження, вона під час війни не переривалася. Мені дуже здається важливим про це саме розповісти молоді. Про те, що навіть у війну були бібліотеки.

Вечір-ретроспективу відвідали переважно школярі, а сам захід присвятили до Всесвітнього дня бібліотек, який відзначатимуть 30 вересня, та Дня визволення Полтави.

Стрічка новин