Нестандартне естетичне вшанування пам'яті тих, хто загинув під час Голодомору 1932-33 років, організували мешканці будинку по вулиці Ціолковського, 15

Будинок, який підпорядковується житлово-будівельному кооперативу «Огонек-2», взагалі можна назвати зразковим як у культурному, так і технічному планах.

Коли знайомишся з житловим фондом будинку по вулиці Ціолковського, 15, пригадуються слова героїв безсмертної комедії Леоніда Гайдая «Иван Васильевич меняет профессию»: «дом высокой культуры быта». Житлово-будівельний кооператив «Огонек-2», який організували мешканці будинку, робить все для того, щоб усі, хто тут проживає, почували себе комфортно. Прийнявши участь у двомісячнику чистоти та благоустрою, ініційованому міською владою, кооператив перетворив будинок на зразковий об'єкт житлового фонду міста. Судіть самі, за досвідом кооперативу у вирішенні питань благоустрою сюди звертаються мешканці інших будинків, як сусідніх, так і з інших районів обласного центру. Взявши в оренду на 5 років прилеглу до будинку територію, кооператив перетворив її на оазу чистоти та охайності. Огорожу для квітників зробили зі старих підвальних водопровідних труб, які, до речі замінили на пластикові. За чистотою слідкують не тільки двірники, а й мешканці. Біля будинку не видно куп сміття або чогось на зразок цього. Поставили кіоск для ремонту взуття та збудували гаражі для інвалідів та пільговиків. Тут діє програма «Господар у своєму домі», яка складається з 5 пунктів.

Першим є платежі та програма електрозбереження. Як юридична особа кооператив має рахунок у банку, тому платять люди завжди вчасно і жодних боргів у будинку немає. Встановлені лічильники води та газові.

Другий пункт – заміна інженерно-технічних комунікацій (водопровід та каналізація). Третім пунктом є центральне опалення: вікна замінюють на металопластик, двері під'їздів зачиняються та розлив у підвалі зроблено з оцинкованих труб, який є більш стійким перед іржою та вологою. Четвертий пункт – утримання прибудинкової території, а це – квітники, прибирання двору, кіоск та гаражі.

Найголовнішим пунктом, на думку голови кооперативу Миколи Іваниці, є демократизація управління. У кожному під'їзді та на кожному поверсі є старші, які слідкують за чистотою, освітленням та дотриманням тиші, виконанням закону «Про охорону здоров'я», тобто забороною тютюнопаління у громадських місцях. Втім, найбільше мешканці пишаються красою свого подвір'я. Квіти, які висадили ентузіасти кооперативу, є не просто окрасою двору.

Стрічка новин