Золотими літерами в історії

У Полтаві презентували книгу про Віру Жук. Її дітищем була наука. А саме, краєзнавство. Вона підготувала понад 1000 наукових досліджень. На її честь назвали одну з вулиць в Полтаві. В 2008 році її не стало, та про науковий доробок жінки не забули. Книга «Життя, віддане науці» охопила значний період життя Віри Жук.

Ось вона! Книга про жінку, яку називають продвижницею краєзнавчої справи.

Ірина Петренко, авторка книги

- Віра Жук - це видатна постать в історії України, в історії Полтавщини. Її ім'я золотими літерами вписані в краєзнавчу науку України. Вже давно виникла потреба написати про неї грунтовне дослідження.

Понад 500 сторінок: про особистість, про життя, про науку; з фотографіями та цифрами. Вони присвячені Вірі Жук. Ось це фото в книзі - одне з перших. Тут Віра ще дитина. А це вже сучасні фото - початок 2000-х.

Григорій Сердюк, колега Віри Жук

- Віра Никанорівна - це яскрава особистість. Ця книга, чесно кажучи, релігійно-духовного змісту, але ще вона національно-патріотична. Там знайшлося місце Олесю Гончару та іншим «великим» людям: письменникам, поетам, тим, хто любе рідний край.

Віра Жук віддала своє життя науці, каже авторка біографічної книги. 

Віра Жук підготувала понад 1000 наукових досліджень. Це такий внесок, яким похвалитися може не кожен науковець.

В книзі простежується суб'єктивізм, зізнається Ірина Петренко. 50% займають спогади самої авторки. 

Ірина Петренко, авторка книги

- Порівнюючи різні листи, порівнюючи різні мемори та спогади, я намагалась показати Віру Жук об'єктивно. Хоча маю визнати, що книга написана суб'єктивно.

А у цієї жінки Віра Жук викладала історію. Вона згадує: як науковець - вона була ретельною, як людина - м'якою.

Тетяна Тронько, колишня студентка Віри Жук

- Вона перевіряла кожен документ, факт, і тільки потім брала його до уваги. Вона була фактично у витоків краєзнавства на Полтавщині.

Книгу видали малим тиражем - 100 примірників.

Стрічка новин