За рахунок місцевих бюджетів на Полтавщині збільшуватимуть кількість годин предмету «Захист Вітчизни» у школах

У деяких районах області ця ініціатива вже реалізована. На засіданні «круглого столу» в Інституті післядипломної педагогічної освіти обговорювали патріотичне виховання підростаючого покоління. Зокрема йшлося про заходи в рамках профільної обласної програми.

У січні депутати обласної ради затвердили програму національно-патріотичного виховання дітей та молоді. Розрахована вона до 2020 року і охоплює два основні напрямки: робота у навчальних закладах та організація військово-патріотичних таборів. Влітку один із таких вже відбувся на теренах області, говорить очільниця Департаменту освіти і науки Олена Харченко. Так само у період канікул діти мали змогу взяти участь у грі «Сокіл-Джура». Подібний до неї захід запланували провести і восени.

Олена Харченко, директор Департаменту освіти і науки Полтавської ОДА

- Заплановано в період жовтня місяця провести ще гру «Петлюрівський вишкіл». Це – нова гра, такої ще не було, розроблено положення, виділені кошти на цю гру. На базі табору «Маяк» буде проведено цю гру. Сподіваємося, буде досить цікаво. Вона дасть змогу ще краще вивчити нашу історію, історію України і саме таку видатну особистість, як Симона Петлюру.

До програми також, продовжує Олена Харченко, постійно вносяться доповнення. На наступну сесію вже готуються зміни щодо більш детального вивчення учнями історії української революції. 

Наталія Корягіна, перший проректор ПОІППО ім.М.Остроградського

- Дуже важливо, щоб кожна дитина відчувала себе дійсно патріотом нашої держави, щоб дитини виховувалася на тих здобутках і традиціях української нації, які є сьогодні.

А за рахунок місцевих бюджетів планується збільшити кількість годин предмету «Захист Вітчизни».

Олена Харченко, директор Департаменту освіти і науки Полтавської ОДА

- Так, звичайно, за програмою там закладено півтори години на тиждень. За рахунок місцевих бюджетів додається ще півгодини, і тому дві години – це суттєво. Крім того, півставки викладача-керівника гуртка з військово-патріотичного виховання дасть змогу покращити саме військово-патріотичне виховання теж за рахунок місцевих бюджетів.

На подібних засіданнях відбувається обговорення того, що вже зроблено в рамках патріотичного виховання, і на що ще варто звернути увагу. Участь у них беруть освітяни, представники влади та громадськості.

Володимир Голуб, голова Громадської ради при Полтавській ОДА

- Я вважаю, що формувати людину повинні не тільки вчителі, а в першу чергу батьки. Тобто, якщо цей буде симбіоз батько-дитина, це буде набагато краще сприйматися.

На Полтавщині, як і в Україні, на сьогоднішній день, кажуть учасники зібрання, формується нове освітнє середовище – нова українська школа. Остання серед іншого передбачає виховання людини, яка критично мислить, здатна до змін та є патріотом своєї держави.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію