Українські коледжі у Полтаві переймали американський досвід вдосконалення освіти

На базі Полтавського національного технічного університету імені Ю.Кондратюка відбувся міжнародний тренінг. Його учасниками стали представники близько півсотні коледжів з усієї України та США.

Полтавський національний технічний університет ім.Ю.Кондратюка цього дня стає майданчиком для обговорення освітніх викликів сьогодення. Міжнародний тренінг для керівників українських коледжів, кажуть організатори, покликаний дати відповіді на питання, пов'язані із діяльністю цих навчальних закладів в Україні та за кордоном.

Володимир Онищенко, ректор ПолтНТУ ім.Ю.Кондратюка

- Захід відбувається за сприяння МОН України, Державного Департаменту США, Посольства США в Україні, Програми академічних обмінів, Коледжу Санта Фе (США) та Міжнародного благодійного фонду «Міжнародний фонд досліджень освітньої політики».

Не випадково, кажуть у виші, місцем проведення триденного тренінгу був обраний саме технічний університет.

Світлана Сівіцька, проректор з науково-педагогічної, соціальної роботи та міжнародного співробітництва ПолтНТУ ім.Ю.Кондратюка

- У структурі Полтавського національного технічного університету вже багато років успішно функціонує два коледжі, один із яких - це Полтавський коледж нафти і газу. Саме досвід такий, один із найкращих досвідів в Україні співпраці коледжів і університетів, він настільки гармонійно доповнив структуру нашого університету - відбувається ступенева підготовка фахівців від молодшого спеціаліста до магістра. Саме тому університет дуже зацікавлений у тому, щоб реалізовувати такі спільні проекти з коледжами.

Про те, як за Океаном коледжі фінансуються, працюють та реалізують освітню політику, розповідають американські експерти. Кажуть: система освіти у цих навчальних закладах в Україні та Штатах має як подібні риси, так і відмінні.

Ентоні Коліха, директор офісу Управління глобальними освітніми програмами (Державний Департамент США)

- У Сполучених Штатах Америки система освіти децентралізована. Тому, відповідно, кожен коледж має можливість визначатися з тим, як він хоче розвиватися, і брати ініціативу у свої руки для того, щоб розвиватися. Тут, в Україні, наскільки я розумію, коледжі ще шукають своє місце у системі освіти. І вони можуть бути успішними, якщо є реальна співпраця між владою, бізнесом та освітянами.

Серед присутніх у залі - близько 50 представників коледжів з різних регіонів України та США. Деякі з них минулого року мали змогу на власному досвіді познайомитися із роботою подібних навчальних закладів у Сполучених Штатах Америки.

Любов Шумська, директор Полтавського коледжу нафти і газу

- Дуже важливо вивчити цей досвід, обмінятися думками з американськими колегами. Ми маємо чудових спікерів і унікальну можливість, можливо, визначити траєкторію подальшого розвитку коледжів в Україні.

Співпраця Полтавського національного технічного університету зі Сполученими Штатами Америки, розповідають у виші, триває вже багато років. Її результат - спільні проекти та програми обміну досвідом.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію