QR-коди – тепер і на території музею «Поле Полтавської битви»

Полтава – лідер в Україні за кількістю інформаційно-туристичних маршрутів за допомогою QR-кодів. До сьогодні два маршрути налічувало 23 локації, зчитати які можна було за допомогою смартфону чи планшету. Нині додалося ще 7 – на території музейного містечка Державного історико-культурного заповідника «Поле Полтавської битви».

Віталій Перфільєв – мандрівник і блогер. Юнак об'їздив 18 європейських країн, а на його канал в youtube підписано 4 тисячі осіб, і він має більше 1 мільйона 200 тисяч переглядів. Молодий блогер любить знімати про свої мандрівки і життя за кордоном.

Віталій Перфільєв, мандрівник, блогер

- Зараз в Європі можна біля кожної пам'ятки підійти і зловить WI-Fi, навіть не будучи абонентом якогось мобільного європейського оператора, ти можеш зловить WI-Fi і зразу знайти по QR-коду, що це за пам'ятка, і узнати, наприклад, що Ейфелева вежа була перефарбована майже в усі кольори веселки. Ви уявляєте, ця величезна махіна була, наприклад, рожевого кольору.

QR-коди – практика, популярна у світі, та не в Україні. У Полтаві таких QR-локацій – найбільше. Ще вони є в Чернівцях, Херсоні та Ужгороді. Навіть у Львові перші з'являться тільки наприкінці вересня.

Віталій Перфільєв, мандрівник, блогер

- А тепер спробую QR-код на практиці вперше в Полтаві. І так, дивимось, що вийде. І за мить у мене відображається на екрані що. Ось сайт, IP-адреса, і... та-дам, тепер можу дивиться фотографії, як вони були до сьогоднішнього дня, і все можу дізнаться про це чудове місце.

Начальник міського відділу туризму говорить: туристичні потоки до Полтави з року в рік зростають, тому практика QR-кодів – популярна серед туристів. 

Віталій Павлов, начальник відділу туризму і культурної спадщини управління культури Полтавського МВК

- І для нас це була несподівана така приємність, що ми є на сьогоднішній день, продовжуємо бути лідерами і за кількісними, і за якісними показниками. Цей маршрут, теперішній, він передбачає сім унікальних локацій на тому місці, де ми зараз знаходимося – музейне містечко – самий епіцентр Полтавської битви 27 червня 709 року. Це сім локацій. Минулорічний – три локації, позаминулорічний – 20 локацій. Тобто, 30 вцілому.

Директор історико-культурного заповідника «Поле Полтавської битви» Наталія Білан пишається обновкою. Говорить: їхні співробітники завжди готові допомогти із встановленням на смартфон програми, яка допоможе генерувати QR-код.

Наталія Білан, директор державного історико-культурного заповідника «Поле Полтавської битви»

- Тексти до кожної пам'ятки писали наукові працівники, працювали над ними наукові працівники нашого музею, вони представлені трьома мовами: українська, російська, англійська, до того ж є фотографії історичні, коли турист має можливість побачити пам'ятку не тільки в сучасному вигляді, а як вона виглядала раніше, там, 100 років назад.

Зменшення попиту на екскурсії не бояться. Говорять: ніщо не замінить живого спілкування з гідом.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію