"Нафтогаз" подав позов до Росії в Гаазі на $5 млрд

НАК "Нафтогаз України" та шість її дочірніх компаній подали до сформованого при Постійній палаті Третейського суду в Гаазі суду позовну заяву про відшкодування збитків, завданих незаконним захопленням Російською Федерацією активів групи в АР Крим, повідомила прес-служба НАК.

За її даними, наразі збитки групи "Нафтогаз" унаслідок окупації Криму експерти оцінюють у суму близько $5 млрд, а ухвалення судом рішення у справі очікується до кінця 2018 року.

У прес-службі нагадують, що в жовтні 2016 року "Нафтогаз" та компанії групи ініціювали це арбітражне провадження відповідно до угоди між Кабінетом Міністрів України та урядом Російської Федерації про заохочення та взаємний захист інвестицій, більш відомої як російсько-українська двостороння інвестиційна угода.

Для забезпечення захисту прав та інтересів групи в цьому процесі "Нафтогаз" залучив міжнародну юридичну компанію Covington & Burling LLP, яка має значний позитивний досвід захисту інтересів клієнтів у процесах проти РФ і російських державних компаній. Зокрема, компанія представляла інтереси інвесторів нафтової компанії "ЮКОС" у спорі проти РФ і домоглася рішення суду про відшкодування $60 млрд.

Як повідомлялося, 15 лютого 2016 року Російській Федерації було вручено офіційне письмове повідомлення НАК "Нафтогаз України", ДАТ "Чорноморнафтогаз", ПАТ "Укртрансгаз", ДК "Лікво", ПАТ "Укргазвидобування", ПАТ "Укртранснафта" і ДК "Газ України" про інвестиційний спір у рамках двосторонньої угоди про взаємний захист інвестицій між Україною та Росією.

Причиною цього спору є незаконна експропріація РФ інвестицій групи "Нафтогаз" на території Криму.

Арбітражне провадження розпочато 17 жовтня 2016 року. Справа розглядається при Постійній палаті Третейського суду в Гаазі.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію